کد خبر: 192409

کاهش تولید نفت آمریکا در ۲۰۲۰ کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور ۸۰۰ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یافته و به ۱۱.۴۵ میلیون بشکه در روز برسد. قبلا ۸۷۰ هزار بشکه در روز کاهش تولید پیش بینی شده بود.
اتاق خبر 24

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور 800 هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یافته و به 11.45 میلیون بشکه در روز برسد. قبلا پیش بینی شده بود تولید نفت آمریکا 870 هزار بشکه در روز پایین می آید.

 

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می‌زند تولید نفت این کشور در ماه سپتامبر تا 11.2 میلیون بشکه در روز افزایش یافته باشد و انتظار دارد تولید در سه ماهه دوم 2021 تا متوسط 11 میلیون بشکه در روز پایین بیاید. این اداره عقیده دارد فعالیت‌های جدید حفاری نمی‌توانند کاهش تولید از چاه‌های فعلی را جبران کنند.

 شرکت‌های انرژی آمریکا هفته گذشته برای سومین هفته پیاپی بر تعداد چاه‌های نفت و گاز افزودند. افزایش قیمت نفت در هفته‌های اخیر برخی تولیدکنندگان را به آغاز دوباره حفاری تشویق کرده است.

 ولی نشانه‌هایی از اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان دورنما تقاضای نفت را تیره و تار کرده‌است.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند مصرف جهانی نفت و سوخت های مایع در کل سال 2020 به طور متوسط برابر با 92.8 میلیون بشکه در روز باشد یعنی 8.6 میلیون بشکه در روز کمتر از سال گذشته میلادی. انتظار می رود مصرف 6.3 میلیون بشکه در روز در 2021 افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا