کد خبر: 192401

هریس: حمله موشکی ایران باعث ضربه مغزی نظامیان ما شد

مناظره انتخاباتی میان معاونان نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد.
اتاق خبر 24

مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میان کامالا هریس ۵۵ ساله، معاون جو بایدن و مایک پنس ۶۱ ساله، معاون دونالد ترامپ آغاز شد.

هزاران کشته نشان دهنده شکست ترامپ در مدیریت کرونا

کامالا هریس گفت: مردم آمریکا شاهد شکست سنگین دولت آمریکا در کنترل ویروس کرونا بوده‌اند.  ۲۱۰ هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده اند و هفت میلیون نفر مبتلا شده اند و ۳۰ میلیون نفر بیکار شده اند. کاخ سفید از ۲۸ ژانویه میزان خطر و مسری بودن ویروس کرونا را می‌دانست و پنهان کاری کرد و مردم را خبردار نکرد و گفتند حقه بازی است! اگر خبر می‌دادند مردم آماده می‌شدند. آن‌ها ویروس کرونا را دست کم گرفتند. آن ها حتی امروز هم برنامه ای ندارند. اما دولت بایدن برنامه دقیقی برای مهار کرونا دارد.

او افزود: میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نشان می‌دهد که دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا موفق نبوده است.  به رغم همه اظهارات و ادعاهای مقامات دولت ترامپ، آنها همچنان برنامه ای برای کنترل همه گیری ویروس کرونا نداشته و ندارند.

مایک پنس در پاسخ گفت: امروز خطر بزرگی آمریکا را تهدید می‌کند، دولت بایدن برنامه خاصی برای مهار کرونا ندارد مگر همان هایی که دولت ترامپ آنها را بیان کرده است. ما اجازه ورود اتباع خارجی را به کشور ندادیم تا ویروس کرونا را مهار کنیم ولی بایدن ما را به بیگانه هراسی تهدید کرد.

هریس: ما تنها وقتی به مردم آمریکا احترام می‌گذاریم که به آنها حقیقت را بگوییم. اما شما اهمیتی به مردم ندادید و حقیقت را کتمان کردید. آنها اطلاعات کافی برای مقابله با ویروس کرونا را نداشتند و شما مقصر آن هستید. واکسن کرونا را اگر پزشکان تایید کنند، از آن استفاده می‌کنیم، اما اگر ترامپ از آن تبلیغ کند، توجهی به آن نمی‌کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا