کد خبر: 192399

تب افزایش قیمت سکه چه زمانی پایین می آید؟

دومین هفته مهر ۹۹ بازار ارز و سکه با اُفت و خیز شدید قیمتی همراه بود و بازار سرمایه نیز همسو با دیگر بازار‌های مالی نوسان داشت.
اتاق خبر 24

دومین هفته مهر ۹۹ با  اُفت شدید قیمتی در بازار ارز و سکه شروع شد به طوری که شاهد کاهش یک میلیون تومانی نرخ سکه بوده ایم و نرخ دلار و یورو نیز حدود ۲ هزار تومان کاهش یافت، اما این کاهش قیمت  پایدار نبود و در روز‌های بعد جای خود را به افزایش قیمت داد و بازار همچنان روند صعودی را  در پیش گرفت به طوری قیمت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومانی نزدیک شد و دلار و یورو نیز وارد فاز قیمتی جدیدی شدند به گونه ای که  دلار از کانال ۲۹ هزار تومانی عبور کرد.

بازار سرمایه نیز همسو با دیگر بازار‌های مالی  با نوسان شاخص کل همراه بود به طوری که در ابتدای هفته  رشد داشت، اما در روز‌های بعد شاهد اُفت شاخص کل بورس بوده ایم که البته در روز‌های پایانی هفته بورس با رشد چشمگیر شاخص کل همراه بود.

کاهش قیمت ارز در آغاز هفته 

بازار ارز در دومین هفته مهر ۹۹  با  نوسان شدید در نرخ همراه بود به طوری که در اولین روز هفته قیمت آن افزایش یافت و نرخ دلار و یورو  به ترتیب ۲۸ هزار و ۷۵۰ تومان  و ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود، اما در  روز یکشنبه (۱۳ مهر ۹۹) نرخ ارز روند نزولی داشت  و دلار با  کاهش  ۷۷۰ تومانی به نرخ  ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان معامله  شد  و یورو نیز ۷۵۰ تومان ارزان شد و به رقم ۳۲ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

نرخ یورو بیش از ۲ هزار تومان افزایش یافت

کاهش قیمت ارز  در روز‌های بعد پایدار نبود و طبق مشاهدات میدانی نرخ دلار و یورو با افزایش چشمگیری مواجه بود چرا که در سومین روز هفته دلار و یورو  در ساعات اولیه معاملات کاهش محسوسی را تجربه کردنند ، اما بعد از چند ساعت دلار از ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان به ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان رسید که این رقم بیانگر افزایش یک هزار و ۲۵۰ تومان در یک روز است همچنین یورو از قیمت ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان به ۳۳ هزار و ۵۰ تومان رسید که می توان نتیجه گرفت یورو در یک روز یک هزار و ۴۵۰ تومان گران شد.

دلار وارد کانال ۲۹ هزار تومانی شد

روند افزایش قیمت ارز  در روزهای بعد ادامه داشت به طوری که  در چهارمین روز هفته دلار و یورو  با افزایش ۷۰۰ تومانی به ترتیب یه نرخ ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان  و ۳۳ هزار و ۸۵۰ تومان رسید که این رقم تا آخرین روز معاملات پایدار ماند.

نرخ سکه در یک قدمی ۱۵ میلیون تومان

بازار طلا و سکه همسو با تغییرات نرخ ارز نوسان‌های شدیدی را تجربه کرد به طوری که  سکه در اولین روز هفته  به قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید  و  در روز بعد با ریزش حدود  یک میلیون تومان به  قیمت ۱۴ میلیون تومان خرید و فروش شد اما این کاهش قیمت در روز‌های بعد ادامه  نداشت و در آخرین روز معاملات سکه با افزایش ۸۰۰ هزار تومانی به ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید و  هر گرم طلای  ۱۸ عیار نیز از یک میلیون و ۳۳۸ هزار  تومان به یک میلیون و ۳۴۵ هزار  تومان رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران