کد خبر: 192394

ترامپ: لطف خدا بود که کرونا گرفتم

رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام ویدئویی بعد از بازگشت به دفتر کارش در کاخ سفید، مبتلا شدنش به ویروس کرونا را» لطف خدا» توصیف کرده است.
اتاق خبر 24

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که هفته گذشته آزمایش ابتلا به کرونای او مثبت اعلام شده و به بیمارستان منتقل شده بود، عصر روز چهارشنبه به وقت واشنگتن در یک پیام ویدئویی در صفحه توئیتر، از بهبودی کامل و سلامتی خود خبر داد.

وی در دومین اظهارات خود پس از ترخیص از بیمارستان و بازگشت به کاخ سفید، از همه بیمارستان‌های آمریکا خواست تا خدمات درمانی که برای او به عنوان رئیس جمهور این کشور ارائه شده است، تقدیم همه مبتلایان آمریکایی شود.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر کشور چین را مسئول شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: چین بهای سنگینی را به دلیل آنچه که باعث آن در ایالات متحده و جهان شده است، خواهد پرداخت.

ترامپ افزود: بهبودی من پس از ابتلا به کرونا به دلیل استفاده از داروهای شرکت داروسازی «ریجنران» و همچنین «الی لیلی اندکو» بوده است. اکنون حالم خیلی خوب است و من فکر می کنم این لطف خدا بود که کرونا گرفتم.

او گفت: اثر این داورها واقعا عالی بود. می‌خواهیم داروی رینجران را به صورت گسترده و به صورت رایگان در اختیار مردم آمریکا قرار دهیم و لازم نیست بابت آن پولی پرداخت شود.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به تاثیر سریع داروی ریجنران در روند بهبودی خود گفت: مجوز استفاده اضطراری از صدها هزار دوز از این دارو در بیمارستان‌ها را صادر کرده است و در تلاش است دسترسی به داروی ریجنران را رایگان کند.

ترامپ همچنین پیش بینی کرد که واکسن کووید19 اندکی قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سوم نوامبر و یا بعد از آن، مستقیما به بازار عرضه شود.

 
منبع: فارس