کد خبر: 192384

پیش‌ بینی قیمت دلار امروز (۹۹/۰۷/۱۶)

مرز ۳۰ هزار تومانی، خط قرمز بازارساز ارزی برای نوسان‌گیران دلار است. اما قیمت دلار امروز چقدر تغییر می‌کند؟ آیا دلار وارد کانال ۳۰ هزار تومانی خواهد شد؟
اتاق خبر 24

دیروز سه‌شنبه ۱۵ مهرماه نوسان‌گیران یک‌بار دیگر تلاش کردند، دلار را به دهه چهارم قیمتی ببرند، ولی مقاومت بازارساز مانع از این اتفاق شد. به گفته فعالان، معامله‌گران این بار از کانال حواله درهم سعی داشتند سیگنال افزایشی به بازار داخلی مخابره کنند، ولی افزایش عرضه از سوی بازارساز، تلاش آنها را ناکام گذاشت.

معاملات درهم دیروز درحوالی محدوده ۸ هزار و ۲۰۰ تومانی آغاز شد. در صورتی که درهم، در این محدوده قیمتی باقی می‌ماند، ارزش دلار در بازار داخلی می‌توانست به کانال ۳۰ هزار تومانی برود. با این حال عرضه حواله درهم در روز سه‌شنبه افزایش یافت و قیمت این ارز تا نزدیکی ۸ هزار و ۱۰۰ تومان افت کرد. این افت کمی انتظارات افزایشی بازیگران بازار ارز داخلی را تعدیل کرد. بازارساز هفته گذشته هم هر زمان قیمت به مرز ۳۰ هزار تومانی نزدیک شده بود، از کانال عرضه در برابر افزایش قیمت بیشتر مقاومت کرده بود.

دیروز صرافی‌های بانکی هم با افزایش قیمت نشان دادند که از قیمت‌های بالا به دنبال عرضه دلار در بازار هستند و این مسئله هم در کنترل روند بازار اثر داشت.

بازیابی نوسان‌گیران در زمان استراحت؟

روز سه شنبه قیمت دلار نتوانست یکبار دیگر از مرز ۳۰ هزار تومانی عبور کند؛ با این حال، این ارز نسبت به روز دوشنبه بیش از یک درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

به گفته فعالان، معامله گران روز سه‌شنبه کمی در برابر هجوم بازارساز عقب نشستند، ولی به احتمال زیاد امروز سعی خواهند کرد که یک بار دیگر شانس خود برای کانال ۳۰ هزار تومانی را مورد آزمون قرار دهند. آنها می‌خواهند قبل از مشخص شدن نتایج انتخابات امریکا تا جایی که می‌توانند قیمت را بالا ببرند و آگاه هستند که عبور از مرز ۳۰ هزار تومانی می‌تواند تقاضای خنثی دیگری را وارد بازار ارز کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا