کد خبر: 192371

شیوع کرونا در کاخ سفید کارمندانش را نگران کرده است

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت شیوع ویروس کرونا در مقر ریاست‌جمهوری آمریکا موجب نگرانی و ترس کارمندانش شده و این در حالی است که آنان حق حرف زدن درباره شرایط کاری خود را ندارند.
اتاق خبر 24

 روزنامه واشنگتن پست در گزارشی تحت عنوان «افزایش نگرانی‌ها در میان کارکنان کاخ سفید به علت شیوع ویروس کرونا» نوشت: کیت اندرسون براور که برای نگارش کتاب جدیدش مصاحبه‌هایی را با کارمندان سابق کاخ سفید انجام داده است می‌گوید بیشتر کارکنان کاخ سفید را سیاه‌پوستان و لاتین‌تبار‌ها تشکیل می‌دهند و بیشترشان مسن و سالخورده هستند.

او می‌نویسد: تعداد ۹۰ نفر از افراد رابط، پیشخدمت، خانه‌دار، باغبان، مهندسان و آشپز‌های تمام وقت با حفظ این عمارت تاریخی و ایجاد یک خانه راحت و دور از چشمان کنجکاو، بیش از هر کس دیگری در آن ساختمان با خانواده اول (خانواده رئیس‌جمهور) مملکت سروکار دارند. این کارمندان غالباً مناصب خود را برای دهه‌ها حفظ و برای هر دولت یکی پس از دیگری کار می‌کنند قطع نظر از اینکه چه کسی در مسند قدرت قرار گرفته وظایف خود را انجام می‌دهند. در عین حال احتیاط یکی از مولفه‌های اصلی شغل کارمندی کاخ سفید است. صحبت کردن در مورد هر چیزی، از جمله شرایط کار، می‌تواند دلیلی برای اخراج باشد.

این روزنامه در ادامه افزود: در هر حال ماه‌ها است که این دولت، کاخ سفید را به عنوان حبابی مصون از ویروس کرونا در نظر گرفته است و دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری را با امتناع از استفاده از ماسک، غفلت از حفظ فاصله اجتماعی و تکیه بر آزمایش‌های سریع ویروس کرونا که ثابت شده موارد ابتلا را به درستی نشان نمی‌دهد، نادیده گرفته است.

 

با ابتلای رئیس جمهور، بانوی اول، دبیر مطبوعاتی کیلی مک انانی، دستیار ارشد هوپ هیکس، مشاور سابق کلیان کانوی و تعداد فزاینده‌ای از مقامات دولت که آزمایش ویروس کرونای آن‌ها مثبت شده است، این حباب ترکید. اکنون دیگران می‌کوشند تا صدای کسانی باشند که در پشت در‌های آن ساختمان کار می‌کنند و نمی‌توانند از طرف خود صحبت کنند.

 

سام کاس که شش سال سرآشپز اوباما بوده است گفت: من می‌دانم که افراد در آنجا ترسیده‌اند. من اطمینان دارم که آن‌ها نگران زندگی خود و خانواده‌های خود هستند و در خصوص انجام مسئولیت‌های خود در خصوص کشورشان احساس وظیفه می‌کنند و خود را در معرض خطر قرار می‌دهند.

روز یکشنبه سر و صدای گروهی به نمایندگی از پرسنل سرویس مخفی برخاست که با اشاره به حضور دو محافظ در خودروی حامل ترامپ مبتلا به کووید-۱۹ در حال خروج از مرکز پزشکی والتر رید، به طرز بی‌سابقه‌ای خشم خود را نسبت به بی تفاوتی ظاهری رئیس جمهور نسبت به خطرات سلامتی افراد محافظ وی ابراز کردند.

منبع: جام نیوز