کد خبر: 192353

حرف درگوشی خانم بازیگر با امام حسین علیه السلام چیست؟

فریبا نادری گفت: افرادی که به پیاده روی اربعین رفتند، مانند من دلشان را در کربلا جا گذاشتند.
اتاق خبر 24

فریبا نادری بازیگرسینما و تلویزیون در خصوص خاطره‌ی خود از پیاده روی اربعین حسینی گفت: یکبار توفیق حضور در پیاده روی اربعین و سفر به کربلا را پیدا کردم که آن هم حدود چهار سال پیش بود. بعد ازدواج کردم و صاحب فرزند شدم، بنابراین دیگر توفیق این سفر معنوی را  پیدا نکردم. امسال هم که بدلیل شیوع کرونا مرز‌ها بسته است و باید در خانه بمانیم. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا بدون خطر به این سفر زیبا برویم.

وی افزود: از شانس خوب من، در آن سفر، یک روحانی‌همراه تیم ما  بود که بسیار شیرین و واقعی، لحظه به لحظه ظهر عاشورا و تاسوعا را برایمان روایت می‌کرد. به گونه‌ای که هر لحظه خود را در میان اهل بیت امام حسین (ع) تصور می‌کردم. در تل زینبیه که حضرت زینب سلام الله علیها می‌ایستاد و شهادت تک تک عزیزانش را روایت می‌کرد و یا هنگام قطع کردن دست حضرت عباس علیه السلام توسط دشمن؛

این بازیگر تشریح کرد: روایت این وقایع به طور کامل در آن سفر، تمامی این تصاویر را برایم زنده و در قلب و مغز من ثبت کرد. در واقع تصوری که از کودکی داشتم تغییر کرد و رسیدم به  بین الحرمین.

حاجتم را در این سفر گرفتم

بازیگر سریال «ستایش» به اتفاق خوب این سفر اشاره کرد و گفت: در این سفر حاجت گرفتم. قبل حاجت گرفتن با خودم عهد بسته بودم نذری بدهم، بنابراین در ظهر اربعین برای تمامی کسانی که در این سفر همراهم بودند قیمه درست کرده و خودم پخش کردم. حال عجیبی بود گویا کنار دست خود امام حسین علیه السلام بودم. حس خیلی خوبی داشتم.

اربعین سراسر درس است

وی در خصوص شکوه پیاده روی اربعین اظهار کرد: هرچند من مسیر کوتاهی را پیاده روی کردم، اما اربعین سراسر درس است. این اتحاد مردم در طول این چند روز، سختی مسیر، اینکه لازم نیست شکم ات با غذا سیراب باشد و با یک تکه نان هم میتوانی راه بروی و دست کسی را بگیری، اینکه مهم نیست چند سالت هست، زبانت چیست، از کدام قوم و نژاد هستی و هدف یکی است. درس‌هایی هستند که در مکتب عاشورا وجود دارند و نسل به نسل به ما رسیده اند. در این پیاده روی هم آنها را به وضوح مشاهده میکنی و با خودت زیر لب زمزمه میکنی که بله هدف اتحاد و یکپارچکی است.

دلم را در کربلا جا گذاشتم

نادری در خصوص دلتنگی حضور برای اربعین امسال عنوان کرد: به نظرمن کسانی که یکبار و شاید حتی بیشتر به پابوس امام حسین علیه السلام رفتند حسرتشان برای زیارت، بسیار بیشتر از کسانی است که تجربه‌ی زیارت کربلا را نداشتند. افرادی که به پیاده روی اربعین رفتند، مانند من چیزی به نام دل را آنجا جا گذاشتند.

این بازیگر در پایان بیان کرد: اگر یکبار دیگر به این سفر مشرف شوم، در گوش امام حسین علیه السلام می‌گویم «به من نگاه کن، خیلی بیشتر از قبل به من نگاه کن».

منبع: خبرگزاری ایرنا