کد خبر: 192327

دلیل گرانی فرش ماشینی مشخص شد

افزایش قابل توجه قیمت مواد اولیه سبب کاهش تولید "نخ اکریلیک" مورد نیاز کارخانه‌های بافنده فرش ماشینی و در نهایت گرانی محصول نهایی شده است.
اتاق خبر 24

افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه سبب کاهش تولید "نخ اکریلیک" مورد نیاز کارخانه‌های بافنده فرش ماشینی شده است.  این روز‌ها  فرش ماشینی هم مثل بسیاری از کالا‌های دیگر شاهد افزایش قیمت چشمگیر بوده که در این گزارش به بررسی علت این موضوع می پردازیم.

یکی از خریداران فرش ماشینی درباره گران شدن این کالا به خبرنگار تولیدبان گفت: کارگری هستم که دخترم در شرف ازدواج است،  برای خرید فرش جهیزیه به مرکز خرید فرش آمده ایم، ولی هر چقدر می‌گردیم نمی‌توانیم فرشی با قیمت مناسب پیدا کنیم.

وی ادامه داد: حتی قیمت ارزان‌ترین فرش هم از حقوق یک ماه من بیشتر است؛ یک تخته فرش ۱۲ متری که ارزان و با کیفیت باشد، ۴ میلیون تومان است و حقوق من ماهی ۳ و نیم میلیون تومان، یعنی من فقط برای خرید ۲ تخته فرش جهیزیه باید ۳ ماه کار کنم.

شریعت، مسئول امور حقوقی یکی از شرکت های تولیدکننده نخ اکریلیک، در باره دلایل گران شدن "نخ اکریلیک" در گفت‌وگو با خبرنگار تولیدبان  باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فعالیت شرکت ما در زمینه تولید "نخ اکریلیک" فرش ماشینی و "تاپس اکریلیک" مورد نیاز صنایع گوناگون نساجی است

منبع: جام نیوز