کد خبر: 192248

۴ شهرستان یزد در وضعیت ابتلاء به کرونا قرار دارند

استاندار یزد با بیان اینکه ۴ شهرستان در وضعیت قرمز ابتلاء به کرونا قرار دارند، گفت: برای اعمال محدودیت یک هفته‌ای در استان به جمع بندی نرسیده‌ایم.
اتاق خبر 24

محمدعلی طالبی، با اشاره به آخرین روند مقابله با کرونا در استان یزد اظهار داشت: ۴ شهرستان‌ در وضعیت قرمز  ابتلاء به کرونا قرار دارند و خود استان یزد نیز به طور کلی در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی ادامه داد: در ۲ هفته اخیر یک رشد نسبی را در تعداد مبتلایان و بستری‌های ناشی از کرونا در  بیمارستان‎های استان شاهد بودیم و امیدواریم با اقدامات و تدابیری که در تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها انجام می‌دهیم، به وضعیت باثباتی برسیم. 

استاندار یزد گفت: در سه روز گذشته بعد از جلسه ستاد کرونا با همکاری دستگاه‌های مختلف نظارت بر فعالیت اصناف و مراکز عمومی و مراکز خرید تشدید شده است.

وی عنوان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم‌ها، برنامه ادارات و دستگاه‌های دولتی مورد تایید قرار گرفته است در بحث برگزاری مراسم‌های عزاداری به مناسبت اربعین یکسری اعمال محدودیت‌ها را در دستور کار گذاشتیم و امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم و متولیان هیئات مذهبی در اربعین هم مشکلی نداشته باشیم.

استاندار یزد گفت: در استان به جمع بندی برای ایجاد محدودیت‌های یک هفته‌ای نرسیدیم، اما از فرمانداران خواستیم اگر پیشنهادی درباره اعمال محدودیت یک هفته‌ای دارند، ارائه کنند تا در ستاد استانی به جمع بندی برسیم و آن را به ستاد ملی پیشنهاد دهیم.

منبع: خبرآنلاین