کد خبر: 192245

سردار حاجی‌زاده: نمایشگاه هوافضا می‌تواند به جلوگیری از تحریف فرهنگ کمک کند

-فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های راهبردی این نیرو می‌تواند به جلوگیری از تحریف فرهنگ دفاع مقدس کمک کند، گفت: هشت سال دفاع مقدس می‌تواند در تاریخ ایران همان تحولی را ایجاد کند که هفت - هشت ساعت عاشورا تحولی را ایجاد کرد که همچنان ادامه دارد.
اتاق خبر 24

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در گفت‌وگو با میزان، دربارۀ اینکه چه توصیه‌ای برای جلوگیری از تحریف فرهنگ دفاع مقدس دارید؟، گفت: این نمایشگاه یکی از همین اقداماتی است که می‌تواند به جلوگیری از تحریف کمک کند.

وی افزود: آن‌هایی که در صحنه‌های آن روز بودند و اطلاعات و واقعیت‌ها را دارند، باید بیایند؛ خودسانسوری نکنند؛ تعارف نکنند؛ و بتوانند این اطلاعات، تاریخ، الگو، فرهنگ و اعتقاد را منتقل کنند.

 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: این چیزی نیست که بگوئیم آن هشت سال دفاع مقدس، فقط برای همان دوران است.

 

وی ادامه داد: حضرت آقا (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی) جمله‌ای دارند که اگر هفت - هشت ساعت روز عاشورا توانست آن تحول را ایجاد کند که همچنان بعد از ۱۴۰۰ سال ادامه دارد، هشت سال دفاع مقدس هم می‌تواند در تاریخ ایران چنین تحولی ایجاد کند.

 

پیشتر نیز سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با میزان تاکید کرده بود: برای اینکه تحریف فرهنگ دفاع مقدس اتفاق نیفتد، بهتر است که همه فرماندهان و کسانی که در جنگ حضور داشتند، هر آنچه را به چشم دیدند، بازنویسی کنند.

 

منبع: میزان