کد خبر: 192243

سن ابتلا به بیماری های قلبی در ایران

مدیر گروه بیماری های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی ایران، سن ابتلا به بیماری های قلبی در کشورمان را ۵۰ سالگی و پایین تر از میانگین جهانی دانست.
اتاق خبر 24

سید هاشم سزاوار، با اشاره به این نکته که بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین علت مرگ و میر در کل دنیا به شمار می‌رود، گفت: این بیماری در سال‌های اخیر و به ویژه در کشور ما افزایش داشته و سن ابتلاء کاهش یافته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، خاطر نشان کرد: توجه به این موضوع بسیار مهم است زیرا اگر فرد هم زنده بماند مجبور است با عوارض ناشی از این بیماری زندگی کند.

سزاوار اظهار داشت: در بسیاری از جاهای دنیا، افراد بین ۶۵ تا ۷۰ سال به بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا می‌شوند ولی سن ابتلاء در ایران به طور متوسط ۵۰ سال است.

وی افزود: در برخی از کشورها با کنترل عوامل خطر، توانسته‌اند سن ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهند.

این فوق تخصص قلب، گفت: در بحث سکته‌های قلبی، اگر عوامل خطر وجود داشته باشد، سن ابتلاء پایین می‌آید و افراد جوان‌تر هم مبتلا می‌شوند.
عوامل خطر شامل استعمال دخانیات، دیابت و فشارخون، کم تحرکی و کاهش فعالیت فیزیکی، اختلال در چربی‌های خون و کنترل آن، رژیم غذایی و عادات غلط تغذیه و استرس‌ها است و در کنار آن، عوامل ارثی و ژنتیکی، تغییر سن و جنس مذکر هم جزو فاکتورهای پرخطر محسوب می‌شوند.

سزاوار تصریح کرد: اینکه چه کاری انجام دهیم تا به سکته قلبی دچار نشویم، باید در رفتارهای خود تجدید نظر نمائیم و استعمال دخانیات را کنار بگذاریم و برای این کار از روش‌های علمی کمک بگیریم.

وی ادامه داد: باید حدود ۱۵۰ دقیقه (۴ بار در هفته) و هر دفعه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در هوای مساعد و سالم تحرک داشته باشیم و ورزش‌هایی با شدت متوسط نظیر راه رفتن، دویدن و راه رفتن تند و سریع خیلی مفید است.

مدیر گروه بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی ایران، تاکید کرد: برای جلوگیری از ابتلاء به بیماری پرفشاری خون باید از غذاهای کم‌نمک استفاده نمائیم، وزن خود را کاهش دهیم و در طول هفته فعالیت ورزشی داشته باشیم.

سزاوار افزود: معدل فشار خون ۱۳۰ روی ۸۰، یک فشار خون ایده آل است.

وی گفت: اگر اضافه وزن داریم باید حتماً سعی نمائیم وزن خود را کاهش دهیم و پرهیز غذایی داشته باشیم زیرا چاقی منجر به افزایش فشارخون، اختلال چربی، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

سزاوار افزود: در برنامه روزانه، تغذیه سالم، کم نمک و کم چربی مورد توجه است و باید از کربوهیدرات کمتر ولی میوه و سبزی بیشتر استفاده شود. همچنین از مصرف چربی‌های جامد و اشباع شده خودداری گردد و غذاهای دریایی بیشتر استفاده شود. به عبارتی دیگر می‌توان گفت تغذیه سالم از بروز عوامل خطر جلوگیری می‌نماید.

سزاوار گفت: افراد دیابتی باید بیشتر مراقب باشند و به عوامل خطر توجه کنند که اگر افراد هم دیابت دارند و هم بیماری قلبی باید در خصوص نوع دارو و نحوه مصرف حتماً با پزشک خود مشورت نمایند.

منبع: خبرآنلاین