کد خبر: 192121

تحلیل سرلشکر صفوی از جنگ ۸ ساله

 گروه استان‌ها ـ دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: دفاع مقدس مرحله‌ای تمرینی و آماده سازی برای زمینه‌سازی غلبه اسلام بر کفر جهانی، حکومت صالحان و ظهور حضرت مهدی بود.
اتاق خبر 24

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم که فرصت و توفیق حضور در جنگ نورانی و با صفای فرزندان، خواهران و برادران و کارکنان حوزه مقاومت بسیج استان قدس رضوی و فرماندهان و سرداران عزیز ارتش و سپاه را در این مکان مقدس در جوار امام رضا را داشته باشم و صمیمانه از دعوت تولیت آستان قدس رضوی و مهندس خاکسار تشکر می‌کنم.

مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور نیروهای مسلح گفت: من هنگامی که به مشهد که می‌آیم حال عجیبی دارم، از طرفی به عنوان سرباز و خادم علی‌ابن‌موسی‌الرضا قلبم از شوق زیارت می‌تپد و از طرف دیگر به یاد شهدای عزیز استان خراسان بزرگ با اکثر شهدای این استان در کردستان و سنندج و... انصافا این استان قهرمان پرور رزمندگان دلاور استان امنیت این منطقه را سال‌های سال امینت جنوب شرق استان را فرماندهی می‌کنند.

رحیم صفوی تصریح کرد: در کشور ما به یاد شهدای عزیزی نظیر امیر شهید محمد جعفر نصر اصفهانی،شهید نورعلی شوشتری، شهید ناصری عزیز، شهید چراغچی، شهید کاوه و چهره‌های نورانی که من جزء به جزء به یاد می‌آورم.

مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور نیروهای مسلح ادامه داد: من با نورعلی شوشتری از نزدیک در کربلای پنج در پنج ضلعی شلمچه در حالی کنار هم نشسته بودیم که در آتش یک میلیون گلوله به سمتمان در یک کانال باریک صدای هم را نمی‌شنیدیم.

وی افزود: من به وکالت از حضرت رهبری سلام امام را به شما خانواده شهدا و بسیجیان و همگی می‌رسانم.

رحیم صفوی گفت: اینک در آستانه اربعین حسینی و پنج مهرماه سالروز شکست حصر آبادان خدا را شاکرم که در این جمع برای شما صحبت می‌کنم.

رحیم صفوی افزود: سخن این جامانده از غافله نور و شهیدان بیشتر تحلیلی است، داستان جنگ را زیاد شنیدیم ولی تحلیل جنگ را به ندرت شنیدیم.

وی در ادامه با اشاره به تحلیل خود از دفاع مقدس گفت: جمع‌بندی من از جنگ دفاع مقدس این است که همانطور که پیروزی انقلاب اسلامی زمینه‌ای شد در جهت آمادگی مردم و مدیران ما برای ظهور و برپایی حکومت حضرت مهدی، دفاع مقدس هم مرحله‌ای تمرینی و آماده سازی برای زمینه‌سازی غلبه اسلام بر کفر جهانی، حکومت صالحان و ظهور حضرت مهدی بود.

 مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: از کار خدا سر در نیاوردم که چرا از غافله شهدا جا ماندم، بنده و امثال بنده هیچ‌گاه از شهادت و خط مقدم نترسیدیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم