کد خبر: 192118

بیشترین مبتلایان به کرونا در خوزستان

استاندار خوزستان با بیان اینکه متأسفانه بر اساس آمار زنان خانه‌دار و بازنشستگان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را شامل می‌شوند، گفت: متأسفانه شاهد تداوم وضعیت قرمز در استان خوزستان هستیم.
اتاق خبر 24
غلامرضا شریعتی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در راستای مقابله با کرونا در استان خوزستان اظهارداشت: متاسفانه شاهد تداوم وضعیت قرمز در استان خوزستان هستیم و تعداد مبتلایان به کرونا با شیب ملایم در حال افزایش است.
وی ادامه داد: چنانچه شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند حتما برای اعمال یکسری محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود. اگر مردم دستورالعمل‌ها را کمتر رعایت کنند، افراد بیشتری مبتلا می‌شوند. 
 
استاندار خوزستان با اشاره به بازگشایی مدارس و رعایت نکات بهداشتی در این مراکز آموزشی اظهارداشت: قبل از بازگشایی مدارس، تعداد محدودی از دانش‌آموزان و معلمان به کرونا مبتلا شده بودند که هم اکنون نیز این موارد وجود دارد، اما به نحوی نیست که باعث نگرانی والدین شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه براساس آمار زنان خانه‌دار و بازنشستگان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را شامل می‌شوند، افزود: همان طور که موارد ابتلا به کرونا بین پزشکان، کارمندان و کارگران دیده می‌شود، در کودکان و نوجوانان نیز وجود دارد لذا بدون در نظر گرفتن بازه سنی و شغلی باید رعایت مسائل بهداشتی از سوی شهروندان جدی گرفته شود.
منبع: جام جم آنلاین