کد خبر: 191962

وقتی ترامپ توهم می‌زند!

ترامپ با کمک رسانه‌های فیک و برخی از مقامات خود، درصدد است ایران، روسیه و چین را در دخالت در انتخابات پیش روی آمریکا محکوم کند.
اتاق خبر 24

شرکت مایکروسافت پنجشنبه بیستم شهریور مدعی شد، هکر‌های روسیه، چین و ایران تلاش کرده‌اند تا افراد و سازمان‌های درگیر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را هک کنند، اما این اولین بار نیست که چنین اظهاراتی مطرح می‌شود، پیش از این هم برخی از مقامات و رسانه‌های خارجی مدعی شدند که روسیه، چین و ایران سعی دارند در انتخابات واشنگتن دخالت کنند، البته کار دشمن، دشمنی است و انتظار دیگری از رسانه های فیک  و مقامات آمریکایی نمی‌رود.

ترامپ با متهم کردن تهران، مسکو و پکن به دنبال چیست؟/ توهم آمریکایی!

در حالی که وضعیت محبوبیت ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رو به وخامت می‌رود، «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا چهاردهم شهریور در کنفرانس خبری چین، روسیه و ایران را به برنامه‌ریزی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد و به آن‌ها هشدار داد. وی در عین حال مدعی شد که در میان کشور‌هایی که به دنبال مداخله در انتخابات آمریکا هستند، چین بزرگترین برنامه را دارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا تنها کسی نبود که چنین ادعایی را مطرح کرد، ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضدجاسوسی و امنیت ملی آمریکا هم اخیرا مدعی شده است که مسکو، پکن و تهران به دنبال، دخالت و اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری واشنگتن هستند.

علاوه بر این‌ها، پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هم مدعی مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا شد و گفت که «مطمئنم کشور‌های مختلفی تلاش خواهند کرد تأثیراتی بر روی انتخابات ما داشته باشند و این مسئله جدیدی نیست، مردم آمریکا مطمئن باشند که دولت آمریکا با هرگونه مداخله از سوی چین، ایران، روسیه و کره شمالی و حتی بازیگران غیردولتی مقابله خواهد کرد».

 

همچنین میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنای آمریکا هم با صدور بیانیه درباره دخالت‌های روسیه در انتخابات آمریکا مدعی شد که ایران، چین، روسیه و دیگر بازیکنان خارجی می‌خواهند به سیاست‌های ما نفوذ، در انتخابات ما دخالت و ترس و اختلاف را در میان آمریکایی‌ها پراکنده کنند.

در کنار مقامات آمریکایی که نام آنها را در بالا ذکر کردیم دیگر افراد، مقامات و رسانه های فیکی هم بودند که با استناد به چنین اظهاراتی سعی کردند ایران و روسیه و چین را به دخالت در انتخابات واشنگتن متهم کنند. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا قرار است ماه نوامبر (اوایل آبان) برگزار شود.

موضوعی که در اینجا به خوبی نمایان است، ترس و نگرانی ترامپ رئیس جمهور آمریکاست که البته در کنار او هستند افراد و رسانه هایی که سعی می کنند موضوع را از آنچه که هست بزرگ تر جلو دهند، اما این حجم از نگرانی ترامپ از کجا ریشه می‌گیرد؟ چرا کشورهای دیگر را متهم به دخالت می کند در حالی که روسیه، چین و ایران بارها چنین اظهاراتی را رد کرده‌اند؟

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت که اخیرا یک سری اتهام زنی‌هایی از سوی مقامات و رسانه‌های معاد علیه ایران، روسیه و چین آغاز شده است که البته مقامات هر سه کشور آن را رد کردند و واکنش نشان دادند، اما اخیرا شرکت‌های مخابراتی و ارتباطاتی جهان  تحت تاثیر لابی صهیونیستی شایعاتی را علیه تهران، پکن و مسکو مطرح کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران