کد خبر: 191906

عادی‌سازی روابط بحرین و امارات با رژیم اشغالگر صهیونیستی

مراسم امضای توافق شوم رژیم صهیونیستی با کشور‌های امارات و بحرین با حضور چند صد مهمان خارجی و آمریکایی برگزار شد.
اتاق خبر 24

به دنبال حضور نمایندگان رژیم‌های دست‌نشانده بحرین و امارات و همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی در آمریکا و کاخ سفید برای امضای توافق آشکارسازی روابط و خیانت به ملت و آرمان فلسطین، مراسم امضای توافق به‌اصطلاح صلح رژیم صهیونیستی با کشور‌های امارات و بحرین، با حضور چند صد مهمان خارجی و آمریکایی برگزار شد.

ترامپ: یهودی‌ها و مسلمانان می‌توانند دوشادوش یکدیگر زندگی کنند!

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در این مراسم مدعی شد: «برای دهه‌های اخیر مردم خاورمیانه در سختی و جنگ به‌سر برده‌اند، مردم خاورمیانه اکنون نفرت را کنار گذاشته اند و مسیر افراط‌گرایی را متوقف کردند.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «به مردم‌های منطقه گفته‌ام که خود آن‌ها باید مسیر آینده خود و فرزندان خود را تعیین کنند. یهودی‌ها و مسلمانان می‌توانند دوشادوش یکدیگر زندگی کنند و عبادت کنند و به زندگی خود ادامه دهند.»

ترامپ همچنین مدعی شد: «امروز روز خیلی مهمی برای دنیا و صلح است، از همه کشور‌های منطقه، اعضای کنگره و شخص نتانیاهو تشکر میکنم. این توافقات سرمنشأ صلح فراگیر در منطقه مبتنی بر دوستی و احترام متقابل خواهد شد. براساس این توافقات مسلمانان جهان اجازه می‌یابند تا در مسجد الاقصی نماز بخوانند! مردم‌های منطقه امروز از روند گذشته دست کشیده اند و مسیر جدیدی را آغاز کردند.»

نتانیاهو: یهودی‌ها همیشه خواستار صلح بوده اند و اکنون به آن رسیده‌اند!

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی نیز مدعی شد: تنش میان اعراب و اسرائیل باید به طور کلی از بین برود. روز تاریخی را پشت سر می‌گذاریم. یهودی‌ها همیشه خواستار صلح بوده اند و اکنون به آن رسیده‌اند!

نتانیاهو در ادامه گزافه‌گویی‌های خود گفت: از ترامپ تشکر میکنم که در برابر ایران ایستادگی و شخصا این توافق را پایه‌گذاری کرد. از محمد بن زاید و وزیر خارجه امارات همچنین از پادشاه بحرین و وزیر خارجه این کشور تشکر می‌کنم، چراکه امید را در فرزندان ابراهیم زنده کردند.


بیشتر بخوانید:

نخست‌وزیر رژیم کودک‌کش صهیونیستی بدون اشاره به حملات نظامیان خود به مردم بی‌دفاع فلسطینی و حملات هوایی همیشگی جنگنده‌های صهیونیستی در بمباران مناطق فلسطینی مدعی شد: مردم اسرائیل هزینه جنگ را می‌دانند، برادرم جان خود را در مبارزه با تروریست‌ها از دست داد. صلح می‌تواند همه کشور‌های عربی را در بر بگیرد و به طور کلی تنش بین اعراب و اسرائیل را از بین ببرد. منافع اقتصادی توافق برای همه طرف‌های بسیار زیاد است.

بنیامین نتانیاهو در ادامه ادعاهایش گفت: علی‌رغم همه چالش‌هایی که با آن مواجه ایم، باید قدر امروز را بدانیم. بیایید همه دشمنی‌ها را کنار بگذاریم و همکاری‌ها را گسترش دهیم.

وزیر خارجه امارات: هدف از معاهده صلح تلاش برای برقراری ثبات در منطقه است!

پس از نخست‌وزیر رژیم غاصب، وزیر خارجه امور امارات نیز در اظهاراتی مدعی شد: امروز دستی صلح دراز می‌کنم و دست صلح را می‌پیذریم؛ ما امروز شاهد اتفاقی هستیم که خاورمیانه را تغییر خواهد داد.

وزیر خارجه امارات افزود: اگر تلاش‌های رئیس‌جمهور آمریکا نبود این اتفاق نمی‌افتاد. از نخست‌وزیر اسرائیل تشکر می‌کنم که صلح را انتخاب کرد.

مقام اماراتی در ادامه ادعاهای خود گفت: هر گزینه‌ای جز صلح به مفهوم ویرانی، فقر و دردو رنج انسانی است. معهاده صلح این امکان را فراهم می‌کند تا بیش از پیش در کنار ملت فلسطین باشیم! هدف از معاهده صلح تلاش برای برقراری ثبات در منطقه است!

وزیر خارجه بحرین: خاورمیانه مدت بسیار طولانی به دلیل فقدان اعتماد عقب ماند

وزیر امور خارجه بحرین هم در اظهاراتی با اعلام اینکه امروز برای تمام ملت‌ها در خاورمیانه لحظه‌ای تاریخی است، مدعی شد: اعلامیه‌ای که از صلح میان بحرین و اسرائیل حمایت می‌کند اقدامی تاریخی در مسیر رسیدن به صلح دائمی است.

وزیر خارجه بحرین همچنین مدعی شد: خاورمیانه مدت بسیار طولانی به دلیل فقدان اعتماد عقب ماند. همکاری عملی بهترین راه برای تحقق صلح و حفظ حقوق یکدیگر است. از اقدامات اسرائیل برای صلح استقبال و قدردانی می‌کنیم. تلاش‌های گسترده ترامپ بود که صلح را به واقعیت تبدیل کرد.

وزیر امور خارجه بحرین در ادامه اظهاراتش مدعی شد: توافق امروز اولین گام مهم است و اکنون باید به صورت فعالانه برای تحقق صلح تلاش کنیم. راه حل تشکیل دو کشور راه حلی عادلانه و پایدار برای نزاع میان اسرائیل و فلسطین است. نباید وقت را تلف کنیم و باید از این فرصت استفاده کنیم.

امضای توافق با رژیم صهیونیستی

توافق شوم به اصطلاع صلح میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی با حضور رئیس‌جمهور آمریکا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای خارجه امارات و بحرین در کاخ سفید به امضا رسید.

ضیافت ناهار ترامپ در کاخ سفید با حضور هیئت‌های امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی

پس از امضای توافق بحرین و امارات با رژیم اشغالگر صهیونیستی برای آشکارسازی روابط با این رژیم و خیانت به مردم و آرمان فلسطین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با حضور هیئت‌های امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی در ضیافتی در کاخ سفید شرکت کردند.

منبع: خبرآنلاین