کد خبر: 191902

روغن موتور هم گرفتار دلال بازی شد

برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که روغن موتور افزایش ۳۰ درصدی قیمت داشته است.
اتاق خبر 24

این روز‌ها نه تنها هزینه برای خرید یک خودرو بلکه برای نگهداری از آن نیز افزایش یافته است. در زمان‌های گذشته به دلیل قیمت پایین خودرو، افراد به نگهداری سالم از یک خودرو فکر نمی‌کردند، به دنبال این موضوع به دلیل قیمت پایین خودرو حتی افراد نگران تصادف نبودند و با سرعت‌های بالایی در جاده رانندگی می‌کردند.

از زمانی که قیمت خودرو افزایش یافت، افراد ترجیح دادند دیگر با سرعت و ناشیانه در خیابان و اتوبان رانندگی نکنند تا به دنبال آن تصادف نکنند و ماشینی سالم داشته باشند؛ از طرفی هزینه‌های تعمیر خودرو نیز بالا بود.

حالا برای نگهداری از یک خودرو باید به طور مرتب آن را به تعمیرگاه برد و سر زمان مشخص اقدام به بررسی کیلومتری خودرو کرد. یکی از این بررسی‌ها تعویض روغن موتور پس از گذشت چند صد کیلومتر تعیین شده است.

این روز‌ها شاهد این هستیم که قیمت روغن موتور به شدت افزایش یافته است. این طور که تعمیرکاران خودرو می‌گویند از ابتدای سال به سبب گران شدن نرخ روغن پایه، روغن‌های صنعتی ۳۰ درصد گران شد.

چندی پیش شرکت‌های تولیدکننده داخلی عرضه و فروش روغن‌های صنعتی را برای نرخ‌گذاری جدید متوقف کرده بودند که با موافقت دولت افزایش قیمت ۳۰ درصدی این کالا رقم خورد.

قیمت محصولات شرکت‌های دولتی به دلیل دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی کمتر از شرکت‌های خصوصی افزایش یافت، اما بالا رفتن هزینه‌های تولید و مشکلات تامین ارز روی تولید همه شرکت‌ها اثر گذاشته است.

از طرف دیگر برخی کارشناسان افزایش قیمت نفت را عاملی در افزایش قیمت روغن موتور می‌دانند که این افزایش هم ناشی از تقاضای زیاد، عرضه کم، سهمیه بندی اوپک یا افت ارزش دلار است.

منبع: خبرگزاری ایرنا