کد خبر: 191835

هوا خنک می‌شود؟

یک کارشناس هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
اتاق خبر 24

امین حسین نقشینه در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۳ روز آینده برای ارتفاعات استان‌های قزوین، البرزو تهران، مناطق شمالی آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل، نقاطی از زنجان، گیلان و غرب مازندران، زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و جنوب شرق لرستان رگبار و بارش باران به صورت پراکنده همراه با رعد و برق و تند باد‌های لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در نیمه شرقی کشور یعنی شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد، ادامه داد: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی سواحل دریای خزر انتظار بارش باران و وزش باد در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران را داریم.این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان بیان اینکه طی این روز‌ها دریای خزر مواج می‌شود، اظهارکرد: این استان‌ها با کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما همراه هستند.

نقشینه افزود: برای دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از شمال غرب و زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران به صورت رگباری و گاهی همراه با رعد وبرق و تند باد‌های لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: بیشینه دمای امروز تهران ۳۳ است و فردا و پس فردا به ۳۱ درجه سانتی گراد می‌رسد و همچنین کمینه دمای آن در شمیرانات ۱۸ و در مهرآباد ۲۱ درجه سانتی گراد است.

منبع: میزان