کد خبر: 191834

مشکلات تحریم برای بالگرد‌های هلال احمر

به گفته رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر، تنها ۱۸ بالگرد فعال در کشور وجود دارد و تحریم باعث ایجاد مشکلاتی برای تعمیر چند بالگرد زمین گیر ایجاد کرده است.
اتاق خبر 24

کاپیتان شیرزاد چراغی  گفت: مرکز امداد هوایی، در سازمان امداد و نجات مستقر است و کلیه تعمیرات و بررسی‌های ماهیانه و سالیانه در این مرکز صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: در حال حاضر ۱۸ بالگرد در استان‌ها فعال هستند و ۶ بالگرد نیاز به تعمیر دارند. سامانه بالگردی ما از دو نوع بالگرد شرقی و غربی تشکیل شده است. بالگرد‌های شرقی ما بل ۴۱۲، ۲۰۵، ۲۱۴ و بالگرد‌های غربی MI۱۷ هستند.

 

رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر با اشاره به تعمیرات بالگرد‌ها ادامه داد: بخشی از تعمیرات توسط تعمیرکاران خبره ما انجام می‌شود، اما بررسی‌ها در مراکز استان‌ها نیز صورت می‌گیرد. 

 

چراغی اظهار کرد: متاسفانه تحریم‌ها مشکلاتی در زمینه تعمیرات بالگرد‌ها به وجود آورده است، اما تا حد امکان با توانمندی‌های موجود مهندسان پرواز مشکلات را حل می‌کنیم. 

 

رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر درباره پوشش سراسری کشور گفت: بالگرد‌های ما در مراکز استان‌ها مستقر هستند و هنگامی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، پوشش کامل کشوری داریم و بالگرد‌ها در کل کشور عملیات انجام می‌دهند. 

 

وی افزود: وقتی یک حادثه بزرگ رخ می‌دهد، بالگرد‌های ما از استان‌های همجوار به منطقه اعزام می‌شوند بنابراین در کل کشور امداد هوایی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال در آتش سوزی تانکر در ایلام، دو بالگرد امدادرسانی انجام دادند که یک بالگرد در ایلام و دیگری از کرمانشاه به منطقه اعزام و مجروحان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

 

کاپیتان چراغی در پاسخ به این سوال که از بالگرد‌ها در کدام عملیات‌ها استفاده می‌شود، بیان کرد: ما علاوه بر پرواز‌های امداد و نجات، در حوزه انتقال بیماران به مراکز درمانی و خاموش کردن آتش جنگل‌ها نیز با دستگاه‌های مربوطه همکاری می‌کنیم.

 

این مقام ارشد در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بیشترین عملیات‌های امدادی در پایتخت، در منطقه دماوند و در ارتفاع بیش از سیزده هزار پا انجام می‌شود، اظهار کرد: به طور میانگین در هر هفته، ۵ الی ۶ مورد پرواز امداد و نجات در مناطق مختلف کشور انجام می‌دهیم؛ اما در سال جاری ۸۵ ساعت پرواز برای اطفای حریق و ۴۵ ساعت انتقال بیمار انجام شد.

 

رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر درباره نوع امدادرسانی در حوادث ادامه داد: بر اساس نوع حادثه، نوع ماموریت مشخص می‌شود. به عنوان مثال وقتی در یک استان سیل می‌آید، بالگرد موادغذایی و دارویی به استان مورد نظر می‌برد و در حال برگشت مجروحان را به مراکز درمانی انتقال می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که امکان دیر رسیدن بالگرد‌ها به محل حادثه وجود دارد، گفت: خیر، خلبانان ما به صورت بیست و چهارساعته آماده هستند. همچنین بالگرد‌ها را آماده پرواز نگه می‌دارند؛ بنابراین پس از به صدا درآمدن زنگ، پرواز‌های ما سر ساعت و در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه، انجام می‌شود.

 

کاپیتان چراغی با اشاره به پرواز در شب گفت: بنابر قوانین هواپیمایی کشور، پرواز‌های ما از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب انجام می‌شود و اگر عملیاتی پس از غروب خورشید اطلاعرسانی شود، انجام نمی‌شود.

 

وی درباره علت این امر اظهار کرد: ما دوربین دید در شب نداریم به همین علت شب‌ها پرواز نمی‌کنیم. همچنین بالگرد سرمایه ملی ماست که بسیار قیمت دارد بنابراین حفظ امنیت آن برای ما بسیار حائز اهمیت است. 

 

رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت بالکرد‌ها در حفظ جان هموطنان گفت: نوروز سال گذشته، موتور یکی از بالگرد‌ها ما دچار مشکل شد و از کار افتاد. ما با هماهنگی‌های لازم، یک موتور دیگر تهیه کردیم.

 

وی افزود: پس از تست‌های نهایی، این موتور در بالگرد استان بوشهر به کار گرفته شد و دقیقا همان روز در استان بوشهر سیل آمد و این بالگرد جان ۳۷ نفر را نجات داد که جز بهترین خاطرات من است. 

 

کاپیتان چراغی اظهار کرد: امداد هوایی شاخص‌ترین نوع امداد است و از آنجایی که کشور ما حادثه خیز است امیدوارم به توامندی‌های جمعیت هلال احمر افزوده شود. 

 

استفاده از تیم پرواز با تجربه در جمعیت هلال  احمر 

 

کاپیتان علیرضا فراهانی خلبان آماده سازمان امداد و نجات  درباره خدمت خود به عنوان خلبان در سازمان امداد و نجات در گفتگو با میزان گفت: پس از سی سال خدمت در ارتش به جمعیت هلال احمر پیوستم تا از تجربیاتم برای امداد استفاده کنم.

منبع: میزان