کد خبر: 191833

احیای مجموعه‌های باغداری خراسان شمالی با ورود دستگاه قضایی

رییس کل دادگستری خراسان شمالی از احیاء یکی از بزرگترین طرح‌های توسعه کشاورزی و باغداری در استان و رفع مشکل باغداران شهرستان گرمه خبر داد.
اتاق خبر 24

حجت الإسلام والمسلمین جعفری با اشاره به انجام بازدید‌های میدانی از روند اجرای طرح توسعه اراضی کشاورزی و باغداری در شهرستان گرمه و همچنین پیگیری‌های عدیده دستگاه قضایی، از این طرح بعنوان یکی از مهمترین طرح‌های تولیدی در حوزه‌های کشاورزی و باغداری و صنایع تبدیلی وابسته در خراسان شمالی یاد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ باغدار در اجرای این طرح مشارکت داشتند؛ خاطرنشان کرد: مدتی بود که تعدادی از سرمایه گذاران فعال در حوزه کشاورزی و باغداری در منطقه منیرآباد شهرستان گرمه با وجود موفقیت اولیه در فرایند تکمیل مراحل پیشرفت فیزیکی کار با مشکلاتی در حوزه عملکرد دستگاه‌های اجرایی مواجه شده بودند که این معضلات، توسعه روند اجرای این طرح را متوقف نموده بود.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تأکید مضاعف بر حمایت مستمر و تمام قد دستگاه قضایی از کار تولیدی و سرمایه گذاری در استان، به مشکلات مبتلابه سرمایه گذاران در جریان این طرح اشاره و بیان کرد: با توجه به مشکلات طرح شده که عمدتا حول محور مدیریت منابع آب، تداخلات ثبتی و تغییر کاربری بود جلسات مختلفی با متولیان و مدیران دستگاه‌های اجرای ذی ربط از جمله منابع طبیعی، امور اراضی و جهادکشاورزی برگزار شد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه بمنظور بررسی راهکار‌های قانونی، از اتخاذ تدابیر موفقیت آمیز برای رفع مشکلات یاد شده و تسهیل و تسریع موجبات اجرای این طرح خبر داد.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی اشتغال ۲۶۵ کارگر بطور مستقیم یا غیر مستقیم در روند احیاء این واحد تولیدی و صنایع تبدیلی وابسته به آن را از مهمترین ثمرات و برکات ارزشمند ورود دستگاه قضایی در این موضوع عنوان کرد.

منبع: میزان