کد خبر: 191811

رزمایش نیروهای مسلح؛ هشداری به دشمنان

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش با بیان اینکه رزمایش‌های ما تهدیدی برای همسایگان نیست، گفت: این رزمایش‌ها هشدار جدی برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است که اگر دست از پا خطا کنند، بدانند نیرو‌های مسلح ما پا در رکاب و آماده‌اند.
اتاق خبر 24

امیر حمزه بیدادی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به رزمایش مشترک «ذوالفقار ۹۹ ارتش» که در گسترهٔ ۲ میلیون کیلومتر مربعی از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند در حال برگزاری است، گفت: رزمایش‌های نیرو‌های مسلح موجب دل گرمی و امنیت برای ملت ایران و دوستان ما در منطقه است.

وی افزود: این رزمایش‌ها هشداری برای کسانی است که از کشور‌های خود با طی هزاران کیلومتر به منطقه ما آمدند و در امور کشور‌ها دخالت می‌کنند و چنگ و دندان نشان می‌دهند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش ادامه داد: این رزمایش‌ها هشدار جدی برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است که اگر دست از پا خطا کنند، بدانند نیرو‌های مسلح ما پا در رکاب و آماده‌اند و مدام در حال مشق و تمرین  در راستای دفاع از کشور هستند.
 

وی تصریح کرد: فلسفه مانور‌ها و رزمایش‌های ما، تهدیدی برای همسایگان، دوستان و کشور‌های همجوار ما نیست.

بیدادی تأکید کرد: این رزمایش‌ها میدان آزمایش سلاح‌ها و تجهیزاتی است که جدیداً در صنعت دفاعی کشور ساخته و در این رزمایش‌ها تست می‌شود.

تست زیردریایی «فاتح» اولین باردر «رزمایش ذوالفقار
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب غرب ارتش ادامه داد: به عنوان مثال زیردریایی «فاتح» برای اولین بار، در این رزمایش تست شد.

انجام عملیات آبی، خاکی و حمل نفربر و نفرات توسط ناو‌هااولین بار در این رزمایش
وی همچنین گفت: عملیات آبی و خاکی، حمل نفربر و نفرات توسط ناو‌ها که در ساحل آن را پیاده می‌کردند، اولین بار بعد از چند سال در این رزمایش اجرا و تست‌های بی‌شمار دیگری هم در این رزمایش انجام شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش، وظیفه ذاتی این نیرو را با استناد به قانون اساسی، حفظ و حراست از حدود و ثغور مرز‌های هوایی و زمینی جمهوری اسلامی ایران برشمرد، و اضافه کرد: این حفظ و حراست در مرز‌های دریایی هم انجام می‌شود.

بیدادی اظهار کرد: یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مرز‌های غرب و جنوب غرب مستقر هستند و عملیات مراقبت از مرز را انجام می‌دهند، الحمدلله امنیت و آرامش برقرار است و مشکل خاصی در مرز‌های ما وجود ندارد.

اداعا می‌کنیم، تجهیزات دفاعی ما بومی است
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش با اشاره به تجهیزات مرزداری که در اختیار مرزبانان ارتش جمهوری اسلامی ایران، است، بربومی بودن آنها تأکید کرد و افزود: می‌توانیم ادعا کنیم، تجهیزات دفاعی ما بومی است.

اختیار دفاع از کشورمان را به بیگانه‌ای واگذار نکردیم
وی ادامه داد: دلیل این بومی بودن آن است که ما اختیار خودمان را در دفاع از کشور به بیگانه‌ای واگذار نمی‌کنیم.

بیدادی تصریح کرد: هر گاه صنایع و تجهیزات دفاعی شما از جایی خریداری شده باشد و محتاج باشید، نمی‌توانید دفاع خوبی از کشور داشته باشید.

نیازی به هیچ بیگانه‌ای در بحث تجهیزات دفاعی نداریم
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش اظهار کرد: بحمدالله به لطف جوانان، نخبگان، تعامل بین صنعت و نیرو‌های مسلح، امروز می‌توانیم ادعا کنیم، تمام تجهیزات ما بومی است و نیازی به هیچ کشور بیگانه‌ای نداریم.

 

منبع: میزان