کد خبر: 191759

اُفت شاخص بورس چه زمانی به پایان می رسد؟

در سومین هفته شهریور بازار ارز و سکه همسو با یکدیگر با روند صعودی مواجه بودند اما بازار سرمایه نیز همچنان به روند نزولی خود ادامه داد.
اتاق خبر 24

سومین هفته شهریور ۹۹در حالی آغاز شد که  نرخ ارز و سکه با افزایش قابل توجهی همراه بود به طوری که در اوایل هفته قیمت ارز افزایش یافت و در روزهای میانی هفته شاهد ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی ملی ایران بوده ایم اما در روزهای پایانی هفته افزایش قیمت ارز شدت گرفت البته  روند قیمت طلا و سکه در بازار نیز همسو با نوسانات قیمت ارز پیش رفت.

بازار سرمایه نیز در سومین هفته شهریور شاهد نوسانات زیادی بود و گاهی در ساعاتی محدود شاهد رشد برخی سهام ها بوده ایم اما این روند پایدار نمی ماند که به طور کلی شاخص  بورس در بیشتر ساعات معاملاتی اُفت داشت و نمادها ی بازار قرمز پوش بودنند.

یورو به کانال ۲۷ هزار تومانی رسید 

بازار ارز در سومین هفته  شهریور ۹۹ با روند صعودی همراه بود به طوری که  دلار و یورو در اولین روز هفته به ترتیب به مبلغ ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان و ۲۶ هزار ۶۵۰ تومان به فروش رسید که در آخرین روز هفته دلار به  قیمت ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و یورو نیز با مبلغ ۲۷ هزار تومان داد و ستد شد.

با توجه به تغییرات  نرخ  ارز در طی یک هفته می‌توان نتیجه گرفت که قیمت  دلار به طور میانگین حدود ۳۵۰ تومان افزایش یافت و یورو نیز تقریبا ۵۵۰ تومان گران شد.

 

نرخ سکه از مرز ۱۲ میلیون تومان عبور کرد

در سومین هفته شهریور ۹۹ روند قیمت  طلا و سکه نیز همسو با بازار ارز  پیش رفت به طوری که در اولین روز هفته  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با قیمت ۱۱ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان داد و ستد شد  و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز  با نرخ یک میلیون و ۹۸ هزار تومان  به فروش رسید. روند افزایشی نرخ  طلا و سکه تا پایان هفته ادامه داشت به گونه‌ای که سکه  در آخرین روز هفته از کانال ۱۲ میلیون تومان عبور کرد و به رقم ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید که در ساعات پایانی معاملات در قیمت ۱۲ میلیون تومان پایدار شد.

البته هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در روز پنجشنبه (۱۹ شهریور ۹۹) به قیمت یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان  رسید که این نرخ بیانگر افزایش ۵۲ هزار تومانی طلا در سومین هفته شهریور است.

نوسان نرخ ارز سبب افزایش قیمت طلا و سکه است 

نادر بذر افشان دبیرهیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران در گفت و گو با خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در سومین هفته شهریور ۹۹ اونس جهانی حدود ۱۸ دلار افزایش یافت همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به طور متوسط حدود ۶۵۰ هزار  تومان گران شد.

او افزود: نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار در این هفته با افزایش متوسط ۲۳ هزار تومانی همراه بود و نیم سکه حدود ۳۵۰ هزار تومان گران شد البته  قیمت ربع سکه نیز تقریبا حدود ۲۰۰ هزار تومان  افزایش  یافت.

دبیرهیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران بیان کرد: روند افزایش قیمت طلا و سکه از اواسط هفته شروع شد که علت آن  به ۲عامل  شامل  اونس جهانی و نرخ ارز بستگی دارد که البته اونس جهانی در این هفته با افزایش چشمگیری همراه نبود و از  اثر کمتری نسبت به نرخ ارز برخودار بود.  

نادر بذر افشان تصریح کرد: نوسانات قیمت ارز در بازار داخلی از عوامل اصلی تغییرات نرخ طلا و سکه در این هفته  است که  سبب شد قیمت طلا و سکه با روند صعودی مواجه شود.

او اظهار کرد: پیش بینی می شود اگر در روزهای آینده شاهد اخبار سیاسی و اقتصادی تاثیر گذار در سطح دنیا نباشیم و نرخ  ارز افزایش چشمگیری نداشته باشد با ثبات قیمت طلا و سکه در بازار مواجه خواهیم بود اما اگر نرخ ارز نوسان داشته باشد روند قیمت طلا و سکه صعودی خواهد بود. 

منبع: خبرگزاری تسنیم