کد خبر: 191755

رشد ۱۴ درصدی آمار بستری‌‌های کرونایی

 فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان‌‌شهر تهران از افزایش ۱۴.۹ درصدی آمار بستری‌‌های جدید در بیمارستان‌‌های تهران نسبت به مدت زمان مشابه در هفته گذشته خبر داد.
اتاق خبر 24

دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت گفت: در 24 ساعت گذشته 534 نفر با تشخیص کرونا در بیمارستان‌‌های تهران بستری شدند که از این تعداد، 111 بیمار در بخش مراقبت‌‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته 324 بیمار ترخیص شدند؛ 8 درصد مراجعین سرپایی به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی نیاز به بستری داشتند؛ مقایسه تطبیقی این آمار با هفته قبل، نشان‌‌دهنده افزایش بار مراجعین سرپایی و بستری در بخش‌‌های بیمارستانی است. تعداد بستری‌‌های جدید بالغ بر 14.9 درصد رشد نسبت به هفته گذشته را نشان می‌‌دهد و در میزان ترخیص، تفاوت قابل توجهی ایجاد نشده است.

زالی ادامه داد: در سه روز اخیر، تعداد بستری‌‌های جدید روزانه ما بالغ بر 500 نفر بوده‌‌اند که حاکی از یک الگوی ثابت است و اگر در هفته آینده نیز همین الگو را در تهران داشته باشیم، نشان‌‌دهنده این خواهد بود که ما در انتظار امواج گذرای افزایش آمار بیماری کرونا خواهیم بود.

وی با بیان این‌‌که تهران یک استان پرخطر و با وضعیت قرمز تلقی می‌‌شود، بیان کرد: محدودیت‌‌های ابلاغ شده بر اساس مصوبه کمیته انتظامی و اجتماعی ستاد ملی کرونا استمرار خواهد یافت و تمدید حضور دوسوم کارمندان و دورکاری یک سوم آنان تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان‌‌شهر تهران بر لزوم استفاده از ماسک و اجتناب از سفرهای غیرضروری درون شهری و برون شهری تأکید و خاطرنشان کرد: حضور گروه‌‌های پرخطر مانند افراد بالای 65 سال، افراد با بیماری‌‌های زمینه‌‌ای قلبی، ریوی، دیابت، سرطان و زنان باردار و شیرده در سطح شهر می‌‌تواند باعث تغییر آمار ابتلا به کرونا شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم