کد خبر: 191741

صالحی: سازمان انرژی اتمی دو در ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که این سازمان در حوزه سلامت و پزشکی دو پروژه عظیم در دست احداث دارد که در آینده آغاز به کار خواهند کرد.
اتاق خبر 24

علی اکبر صالحی به شبکه خبر گفت: «ما الان مشغول ساختمان یک بیمارستان بزرگ به نام مرکز ملی یون درمانی در استان البرز هستیم که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است. این مرکز در غرب آسیا بی نظیر است و تقریباً مراحل آخر خودش را طی می‌کند و امیدوار هستیم در اواسط سال 1400 ما تست‌های اولیه را در این بیمارستان شروع کنیم.»

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: «این بیمارستان برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به خصوص سرطان است. تنها برای تجهیزات 200 میلیون یورو هزینه شده است. من فکر می‌کنم مجموع تجهیزات بیمارستان‌های کشور را جمع کنیم شاید به این عدد نرسد.»

صالحی خاطر نشان کرد، «سازمان انرژی اتمی وظیفه خود دید با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت هزینه‌ها و سرمایه گذاری‌های اینگونه‌ای بکند تا نیاز مردم ما به این بخش را تامین کند که یون درمانی و مرتبط با فعالیت‌های سازمان است.»

 وی همچنین گفت ما یک سرمایه گذاری عظیمی دیگری انجام دادیم که در حدود 60 میلیون یورو است و توسعه بخش تولید رادیو داروها است که در اوایل 1400 راه اندازی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا