کد خبر: 191724

وضعیت آب و هوا در ۱۹ شهریور

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در ۱۵ استان از جمله اردبیل، زنجان، البرز، قم، قزوین، تهران، گلستان و خراسان رضوی، سرعت باد افزایش می‌یابد و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
اتاق خبر 24

بر اساس تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و برخی مناطق خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی و شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب غرب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، برخی مناطق چهارمحال و بختیاری، فارس، غرب هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه مازندران و شمال اردبیل و در بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، سمنان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد، فارس، شمال و غرب هرمزگان رگبار و وزش باد شدید موقت خواهد داد.این شرایطی طی جمعه تا شنبه برای سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی رو خواهد داد.

دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا پنجشنبه در نوار شمالی کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه این خواهد داد.

طی ۵ روز آینده در نوار شمالی کشور و منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز در ساعات بعد از ظهر و شب در آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال اصفهان سرعت باد افزایش خواهد یافت و در بعضی ساعات وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران