کد خبر: 191688

سفر وزیر سوئیس ارتباطی به روابط ایران و آمریکا ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر وزیر خارجه هند به کشورمان خبر داد.
اتاق خبر 24

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود  با اصحاب رسانه گفت: وزیر خارجه هند که برای اجلاس وزرای خارجه عضو سازمان شانگ‌های در مسکو حضور دارد، فردا سه‌شنبه چند ساعتی در تهران حضور پیدا می کند و با وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات خواهد کرد.

او افزود: وزیر خارجه هند در این سفر با محمد جواد ظریف دیدار خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سفر‌هایی هم برای آقای ظریف در نظر گرفته شده است که پس از نهایی شدن اطلاع‌رسانی می‌شود.

ایران در حوزه امنیت ملی خود با هیچ کسی شوخی ندارد

خطیب زاده تاکید کرد: ایران در حوزه امنیت ملی خود با هیچ کسی شوخی ندارد و این موضوع با شفافیت و از تمامی مجاری ممکن به اطلاع همسایه ما در خلیج همیشه فارس « امارات» رسیده است.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران گفت: این سفر مربوط به روابط ایران و آمریکا نیست، سیاست ما در مورد آمریکا مشخص است و تغییری نکرده است. برخی از گمانه زنی هایی که در این زمینه منتشر می‌شود، صحیح نیست.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سفر وزیر خارجه سوئیس در چارچوب سفر‌های عادی است که اتفاقا به دلیل کرونا تاخیر افتاده بود؛ سوئیس حافظ منافع آمریکاست، اما در عین حال حافظ منافع ایران در آمریکا هم هست.

خطیب‌زاده گفت: آمریکا وقیحانه تلاش می‌کند هیچ پولی وارد کانال مالی سوئیس نشود، به نیات و اقدامات و اعمال واشنگتن بسیار بدبین هستیم، ولی دولت سوئیس حسن نیت، صداقت و شفافیت در راه‌اندازی این کانال را رعایت کرده و حافظ منافع بوده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا