کد خبر: 191685

خودروهای سرگردانی که پلاک نمی شوند

ماجرای خودروهای سرگردانی که بین سه ضلع خودروساز، وزارت نفت و سازمان محیط زیست جهت پلاک گذاری گیر افتاده اند.
اتاق خبر 24

سالهاست که  مقرراتی با هدف ارتقاء کیفیت هوا برای اتومبیل‌های جدید وضع شده است. به این معنی که خودرو هنگام تولید، باید یک استاندارد خاص انتشار یورو را رعایت کند.

این که خودرو شما دیزل یورو ۶ یا بنزین یورو ۱ باشد، با توجه به افزایش تعداد عوارض و جریمه‌های موجود برای اتومبیل‌های قدیمی‌تر، به ویژه دیزل، اکنون از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارد. بر این اساس در مقررات ساخت خودرو باید قبل از فروش آن‌ها، محدودیت‌های آلودگی اگزوز به طور فزاینده‌ای را که به عنوان استاندارد‌های انتشار یورو شناخته می‌شود، مطابقت دهند.

اولین استاندارد تولید گاز‌های گلخانه‌ای، استاندارد "یورو ۱" بود. این استاندارد برای مبدل‌های کاتالیزوری به اتومبیل‌های بنزینی برای کاهش انتشار مونوکسید کربن (CO) بود. آخرین استاندارد جهانی "یورو ۶" است که برخی خودروها در جهان از آن استفاده می کنند به مراتب آلایندگی کمی نسبت به قبل دارد به نوعی می توان گفت که این آلاینده،  برخی آلاینده‌ها را ۹۶ ٪ نسبت به حدود ۱۹۹۲ کاهش می‌دهد.

استاندارد یورو ۱ که قدیمی ترین استاندارد در خودرو بود، نیاز به سوئیچ بنزین بدون درز و اتصالات جهانی مبدل‌های کاتالیزوری به خودرو‌های بنزینی برای کاهش انتشار مونوکسید کربن (CO) داشت. پس از آن استاندارد یورو ۲ آمد که باعث افزایش بیشتر میزان انتشار مونوکسید کربن شد و همچنین باعث کاهش حد ترکیبی هیدروکربن‌های سوخته و اکسید‌های ازت برای هر دو بنزین و دیزل شد.

یورو ۳ روش آزمایش را برای از بین بردن دوره گرم شدن موتور اصلاح کرده و محدودیت‌های ذرات دی اکسید کربن مجاز  را کاهش داده است. یورو ۳ همچنین محدودیت جداگانه‌ای را برای موتور‌های دیزلی اضافه کرد و محدودیت‌های جداگانه HC و NOx را برای موتور‌های بنزینی معرفی کرد.

یورو ۴  و بعد یورو ۵ در تمیز کردن انتشار گاز‌های گلخانه‌ای از اتومبیل‌های دیزل، به ویژه کاهش ماده ذرات (PM) و اکسید‌های ازت (NOx) متمرکز شدند. برخی از خودرو‌های دیزلی یورو ۴ به فیلتر‌های ذره‌ای مجهز شده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا