کد خبر: 191609

روایت سردار سپاه از پیغام محرمانه آمریکا به ایران

سردار علیرضا افشار گفت: آمریکا در پی حمله ایران به عین الاسد از طریق عمان پیام فرستاد که ایران اجازه دهد به یک نقطه غیرمسکونی با موشک شلیک کنیم، اما جمهوری اسلامی پاسخ داد اگر آمریکا هر حرکتی انجام دهد، ایران محکم‌تر پاسخ او را خواهد داد.
اتاق خبر 24

سردار علیرضا افشار معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» در خصوص رونمایی از دستاورد‌های جدید نظامی ایران از راهبرد و نتایج دستاورد‌های نظامی ایران گفت و اظهار کرد: نخستین نتیجه در خصوص دستاورد‌های نظامی کشور، بازدارندگی است؛ برای اینکه دشمنان ایران طمع تجاوز نداشته باشند باید قوی باشیم. بخشی از این قوی شدن مربوط به عوامل انسانی یعنی جامعه پایدار و مقاوم و شهادت طلبی است.

وی با بیان اینکه بخش دیگر قوی شدن مربوط به تجهیزات مورد نیاز برای یک برنامه دفاعی است، اظهار کرد: روند رشد در همه بخش‌ها و در همه سطوح نظامی، دنیا را به تحیر وا داشته است، زیرا آن‌ها گمان نمی‌کردند در شرایط تحریمی شدید، متخصصین و دانشمندان ایران فرآیند رشد را با این سرعت زیاد طی کنند به طوری که آمریکا جرأت تجاوز نداشته باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران در سطح بین‌الملل، گفت: این صحبت‌ها که دائماً از سوی آمریکایی‌ها مطرح می‌شود، فقط جنگ روانی است، زیرا آمریکا اگر امکان پیروزی را برای خود می‌دید، با کوچکترین بهانه به ایران حمله می‌کرد، اما قدرت ایران مانع این اتفاق شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم