کد خبر: 191607

امروز کدام مناطق کشور بارانی است؟

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
اتاق خبر 24

کبری رفیعی در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: برای امروز در مناطق شرقی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش باران به شکل رگباری همراه با گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه امروز در ساعات بعد از ظهر زاگرس مرکزی با رشد ابر رو به رو است و در برخی نقاط این منطقه بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد، ادامه داد: فردا یکشبه در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی احتمال بارش خفیف باران وجود دارد.این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز‌های دوشنبه و سه شنبه برای ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعد از ظهر وزش باد و بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: روز چهارشنبه انتظار داریم که در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف را داشته باشیم.

رفعیی افزود: طی ۵ روز آینده پدیده غالب در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در شمال استان سیستان و بلوچستان منطقه زابل وزش باد شدید است که این شرایط سبب ایجاد گرد و خاک در این مناطق می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی تهران بیان کرد: حداکثر دمای پایتخت امروز ۳۳ درجه است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش یافته و کمینه دمای آن امروز به ۲۱ درجه بالا صفر است و پیش بینی می‌شود فردا به ۲۲ درجه برسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف تا کمی نیمه ابری است و این شهر گاهی با وزش باد همراه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم