کد خبر: 191564

دلایل افزایش ضایعات محصولات کشاورزی در کشور چیست؟

بررسی‌ها از سطح مزارع نشان می‌دهد سالیانه ۳۰ تا ۳۵ درصد محصولات کشاورزی به هدر می‌رود که کاهش این میزان ضایعات در توسعه صادرات غیرنفتی تاثیر بسزایی دارد.
اتاق خبر 24

بررسی‌ها از مزارع و واحد‌های کشاورزی نشان می‌دهد که سالیانه ۳۰ تا ۳۵ درصد محصولات کشاورزی تحت تاثیر عوامل مختلف از مزرعه تا سفره هدر می‌رود که این میزان ضایعات در محصولات استراتژیک گندم، جو و ذرت فاجعه محسوب می‌شود.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که فرسوده بودن  ماشین آلات، کشاورزی سنتی، بی توجهی به اجرای الگوی کشت و ناعادلانه بودن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از علل اصلی افزایش ضایعات و هدر رفت محصولات کشاورزی به شمار می‌رود و اجرای کشت قراردادی، واقعی شدن قیمت محصولات کشاورزی و نوسازی ماشین آلات در کاهش هدررفت محصولات از مزرعه تا سفره تاثیر بسزایی دارد.

ناگفته نماند که با کاهش ضایعات محصولات میوه و تره بار، رونق بخش کشاورزی و توسعه صادرات دیگر نیازی به درآمد‌های نفتی نیست.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می‌رویم تا از علل اصلی افزایش ضایعات محصولات کشاورزی و راهکار‌های کاهش آن به منظور افزایش درآمد کشاورزان و رونق صادرات غیرنفتی با خبر شویم:

 

 ۱۰ درصد ضایعات بخش کشاورزی به فرسوده بودن ماشین آلات بر می‌گردد/کشاورزی سنتی آمار ضایعات را افزایش داد

محمد شفیع ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از ضایعات ۳۰ تا ۳۵ درصدی محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: اگرچه مسئولان ادعا می‌کنند که ضایعات در بخش ماشین آلات و مکانیزاسیون حدود ۴ تا ۵ درصد است، اما بررسی‌ها از مزارع و واحد‌های کشاورزی نشان می‌دهد که ضایعات ما در بخش کشاورزی بالاست.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ درصد ضایعات مربوط به ماشین آلات فرسوده است، افزود: با وجود فرسوده و قدیمی بودن  ماشین آلات بویژه کمباین برداشت گندم و ذرت، در هنگام برداشت مشاهده می شود که ۲ طرف جاده از گندم‌های ریخته شده زرد رنگ است.

ملک زاده از هدر رفت محصولات کشاورزی از طریق حمل و نقل و ریزش از کمباین و ماشین آلات خبر داد و گفت: در سیلو‌ها هم امکان دارد بخشی از محصولات تولیدی جزو ضایعات باشد.

منبع: افکار نیوز