کد خبر: 191561

آغاز راند دوم انتخابات مجلس به سبک کرونایی

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور، نامزدهای انتخاباتی برای تبلیغات خود باید سبک تبلیغات کرونایی را اجرا کنند.
اتاق خبر 24

 ۸ صبح دوم اسفند سال ۱۳۹۸؛ در حالی زنگ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صدا در‌آمد‌ که زمزمه‌هایی از ورود ویروس ناشناخته‌ای به نام کرونا در کشور شنیده شد.

این انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور برای برگزیدن ۲۹۰ نماینده برگزار شد.

استفاده نکردن از استامپ برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در رای‌گیری از مردم، یکی از اولین دستورالعمل‌هایی بود که از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور ابلاغ شد.

اما آنقدر ویروس کرونا چموش بود که با رعایت موازین بهداشتی فردی هم از بین نرفت و تا به امروز پیچیده‌تر شد و شیوع آن گسترش فراوانی داشت.

پس از اتمام اخذ رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۲۸۱ کاندیدها با مشارکت ۴۲.۵۷ درصدی مردم راهی بهارستان شدند.

اما دیری نگذشت که خبر فوت یکی از نمایندگان مجلس یازدهم بر اثر کرونا تیتر اول رسانه‌ها شد. صبح روز دهم اسفند سال قبل، خبر «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم منتشر شد که به علت ابتلا به کرونا فوت کرد.

پس از این خبر تلخ، «فاطمه رهبر» نماینده مردم تهران در مجالس هفتم و هشتم و نهم و منتخب تهران در مجلس یازدهم نیز ۱۷ اسفند ماه ۹۸ بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.  

اما فوت این دو نماینده پایان بخش داستان غم‌انگیز مرگ در خانه ملت نبود و با شروع موج دوم شیوع کرونا خبر نمایندگان مبتلا به این ویروس افزایش پیدا کرد. «عیسی جعفری» نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ سومین نماینده‌ای بود که ۲۳ تیر امسال خبر درگذشتش بر اثر ابتلا به کرونا غم را روانه خانه ملت کرد. 

منبع: خبرگزاری ایلنا