کد خبر: 191558

برق ۳۰ میلیون ایرانی از دو ماه آینده مجانی می‌شود

روحانی گفت: برق ۳۰ میلیون نفر از جمعیت ایران در دو ماه آینده مجانی می‌شود و هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کنند.
اتاق خبر 24

حسن روحانی رئیس جمهور پس از افتتاح چهار طرح بزرگ آب و برق در سه استان کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: می‌توانیم اعلام کنیم هر ۵۰ روز قادر هستیم یک سند مخزنی را افتتاح کنیم که آمار هیجان انگیزی است و آبروی کشور ما هست.

او افزود: از بخش نیرو، آب و برق تشکر می کنم، به دلیل اینکه تلاش وسیعی به کار گرفتند و اینکه ما در کشور ایران از لحاظ نعمت مردم برای استفاده از آب و برق می‌توانیم با کشور‌های دیگر و حتی کشور‌های پیشرفته مقایسه کنیم.

روحانی گفت: همه مردم کشورمان در شهر‌ها از برق استفاده می‌کنند و ۹۹ درصد روستا‌ها هم از برق استفاده می‌کنند؛ همه روستاهای دارای ۲۰ خانوار‌ دارای نعمت برق هستند و حتی در برخی از مناطق خانوار‌های ۱۰ و حتی کمتر هم تحت پوشش برق هستند.

رئیس جمهور افزود: مردم روستاهای ما باید از همه نعمت‌های اساسی و فرصت‌ها مثل مردم شهر برخودار باشند.

او بیان داشت: در همه زمینه‌ها در این ۷ سال کار‌های خوبی انجام شده و در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در زمینه آبادانی روستا اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است؛ آبادانی روستا یعنی حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت از شهر به روستا.

رئیس جمهور افزود: بخش دولتی و خصوصی در حال تلاش هستند تا شعار جهش تولید را در عمل انجام دهند.

روحانی گفت: ۳۰ میلیون جمعیت ایران از دو ماه آینده برق آن‌ها مجانی است و هزینه‌ای بابت برق پرداخت نمی‌کنند.

او افزود: یکی از آرزوهای ما در طول سالیان این بود که به اقشار کم درآمد و کم مصرف هدیه ای بدهیم و برق آن ها مجانی شود. خداوند توفیقی داد و در آخرین سال دولت این طرح را عملیاتی کردیم و بیشترین افراد بهره مند هم از این طرح، روستاییان هستند.

هیچ کس از آمریکا حمایت نکرد

رئیس جمهور گفت: مردم ایران می‌دانند آمریکا در هفته‌های اخیر شکست‌های سیاسی بزرگی را متحمل شده و این در تاریخ آمریکا و سازمان ملل بی سابقه است. به طرحی که برای تحریم تسلیحاتی ایران تهیه کردند فقط یک کشور رای مثبت داد و ۱۳ کشور دیگر آن را رد کردند. طرح مکانیسم ماشه هم در جلسه اخیر شورای امنیت مطرح شد و در این شورا هیچ کس از آمریکا حمایت نکرد و همه گفتند این طرح قابل پذیرش نیست.

او افزود: چنین شکستی در تاریخ سیاسی آمریکا بی نظیر است و این بخاطر ایستادگی ملت ما است. این ایستادگی و مقاومت موجب شد تا از طرفی شکست آمریکا در سازمان ملل و از طرفی آبادانی ایران را مشاهده کنیم. علی رغم همه فشار‌ها اعلام می‌کنیم ۲۰ هزار مگاوات به برق کشور افزوده می‌شود.

منبع: جام نیوز