کد خبر: 191530

«چهل تیکه» چگونه محرمی شد؟

الهام حاتمی درباره ویژگی‌های برنامه «چهل تیکه» در ایام محرم بیان کرد که تلاش شد مهمانانی را بیاورند که کمتر دیده شده‌اند و حرف‌های در خور این ایام دارند.
اتاق خبر 24

الهام حاتمی کارگردان «چهل تیکه» درباره رویکرد این برنامه که در دهه اول محرمتغییر کرد و با اشاره به سوژه و مهمانان این برنامه در این ایام  بیان کرد: شبکه نسیم مخاطب خود را دارد و مخاطب هر سال در ایام محرم هم احساس می‌کند نیاز دارد جایگزینی برای برنامه‌های سرگرم کننده و مفرح داشته باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ما مهمانانی داشتیم که باید در شرایطی آن‌ها را دعوت می‌کردیم که فضای برنامه خیلی شاد نبود یا اگر بازیگر بودند نقش‌هایی داشتند که در سریال‌های مفرح و طنز نبود. بنابراین با نظر مدیران به این نتیجه رسیدیم که د محرمبرنامه داشته باشیم.

حاتمی یادآور شد: شاید مردم از شبکه نسیم برنامه‌ای شاد مطالبه کنند با این حال برنامه ما نوستالژی محور است و خود نوستالژی هم تا حدی فضای غم دارد. اینها هم مهمانانی بودند که ما دوست داشتیم در برنامه دعوتشان کنیم و نکاتی را با آنها مطرح کنیم و بپرسیم و اتفاقاً از همین برنامه‌ها هم استقبال شد و مخاطب خود را داشت.

وی درباره پیشنهاد اولیه این ایده مطرح کرد: ایده ابتدا از طرف شبکه نسیم مطرح شد و من و محمدرضا علیمردانی مجری برنامه ابتدا کمی چالش داشتیم که با توجه به اینکه برنامه استندآپ دارد یا گاهی فضای برنامه خیلی شاد است چطور می‌توان این ایده را محقق کرد اما بعداً فکر کردیم که مهمانانی را که در نظر داشتیم پیش از این دعوت کنیم حالا در این ایام و با رویکرد فضای مذهبی با آنها گفتگو داشته باشیم.

این برنامه ساز با اشاره به برخی از مهمانان عنوان کرد: در دعوت از همین مهمانان باز هم سعی کردیم افرادی را بیاوریم که کمتر دیده شده‌اند و حرف‌های شنیدنی دارند مثلاً برنامه‌های صادق آهنگران یا غلامعلی افروز خیلی بازخورد داشت یا محمدرضا سرشار اینها افرادی بودند که سلبریتی محسوب نمی‌شوند اما حرف‌های جالبی داشتند.

منبع: خبرگزاری ایلنا