کد خبر: 191492

اولتیماتوم به معادن‌داران حاکمیتی

 معاون اقتصادی وزیر کشور می‌گوید ۱۰ هزار و ۴۵۰ معدن در کشور وجود دارد که از این تعداد ۵ هزار و ۶۵۳ معدن معادل ۵۲ درصد فعال، ۴ هزار و ۹۹۵ معدن معادل ۴۶ درصد غیرفعال و ۲۵۷ معدن معادل ۲ درصد در حال تجهیز هستند.
اتاق خبر 24

از زمان حادثه تروریستی دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار مردمی، مؤمن و فداکار معمار کبیرانقلاب، محمدعلی رجایی و محمد جواد باهنر که به دست منافقان کوردل صورت گرفت، هفته اول شهریور هر سال به نام هفته گرامیداشت دولت نام‌گذاری شده است تا در این بازه زمانی، رییس جمهور و اعضای هیئت دولت برای تنویر افکار عمومی و اطلاع مردم از اقدامات صورت گرفته و اهداف آتی، برنامه‌های خود را تشریح کنند.

به رسم سنت دیرینه هر ساله، اعضای هیئت دولت در یکی از روز‌های این هفته، رهسپار حسینیهٔ امام خمینی(ره) می‌شوند تا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار داشته باشند و ضمن بهره‌گیری از رهنمود‌های این حکیم فرزانه، برنامه‌های خود را بازگو کنند.

 امسال با شیوع ویروس کرونا، امکان دیدار و حضور فیزیکی اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب فراهم نشد لذا جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی  رییس جمهور و وزرا، روز دوم شهریور به صورت ویدئوکنفرانسی پای فرمایشات ایشان نشستند.

رهبر در این دیدار نیز همچون سایر دیدار‌های خود با دیگر مسئولان و کارکنان ارکان مختلف نظام، به نکات کلیدی و ارزشمندی اشاره کردند. بیاناتی که اگر از طرف مسئولان و کارگزاران مختلف کشور مورد بی‌مهری عمدی یا سهوی قرار نمی‌گرفت و نگیرد قطعاً منتج به رفع مشکلات می‌شود.

منبع: میزان