کد خبر: 191460

«امروز» آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسی

امروز آخرین روز از مهلت چندباره برای ثبت‌نام الکترونیکی کتب درسی است اما هنوز هم برخی دانش‌آموزان در مدرسه ثبت‌نام نکردند.
اتاق خبر 24

سال تحصیلی 1400ـ1399 قرار است از 15 شهریور آغاز شود؛ البته مدل آغاز سال تحصیلی بستگی به وضعیت کرونا در کشور دارد. به عبارت دیگری مناطقی که از نظر وضعیت کرونا، قرمز هستند، کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود. در مناطق سفید، کلاس‌های درس به صورت حضوری و در مناطق زرد، ترکیب حضوری و مجازی است.

داشتن کتاب درسی هیچ ارتباطی به مدل آغاز سال تحصیلی ندارد و دانش‌آموزان در هر کدام از این شرایط که باشند باید کتاب درسی را داشته باشند؛ البته امسال کتاب درسی فقط از طریق ثبت‌نام اینترنتی و توزیع از طریق مدرسه انجام می‌شود.

ثبت‌نام کتب درسی بر اساس اعلام سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و در مدت زمان مقرر شده در حال انجام است؛ البته با توجه به شروع زودهنگام سال تحصیلی، این زمان دستخوش تغییر هم شد. قرار بود ثبت‌نام کتاب‌های درسی آمادگی مقدماتی(پیش‌دبستانی استثنایی) و پایه اول دوره ابتدایی(عادی و استثنایی)، پایه هفتم دوه اول متوسطه، پایه هفتم دوره اول متوسطه پیش‌حرفه‌ای استثنایی، پایه دهم دوره دوم متوسطه و پایه دهم دوره دوم متوسطه حرفه‌ای استثنایی که هشتم تیر آغاز شد، 20 مرداد پایان یابد اما در مرحله اول تا 31 مرداد و در مرحله دوم تا 10 شهریور تمدید شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا