کد خبر: 191455

حاج قاسم؛ غایب محرم ۹۹

امسال ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) در حالی با رعایت ستایش برانگیز پروتکل‌های بهداشتی در سراسر ایران اسلامی برگزار شد، که یک غایب بزرگ داشت؛ حاج قاسم.
اتاق خبر 24

در آیۀ ۱۹ سورۀ مبارکۀ توبه می‌خوانیم ﴿أَجَعَلْتُمْ سِقَایَةَ الْحَاجِّ وَعِمَارَةَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ کَمَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَجَاهَدَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ ۚ لَا یَسْتَوُونَ عِنْدَ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ﴾. آیا آب دادن به حاجیان و آباد کردن مسجدالحرام را مانند [عمل] کسی قرار داده‌اید که به خدا و روز قیامت ایمان آورده و در راه خدا جهاد کرده است؟! [این دو] نزد خدا برابر و یکسان نیستند.

آری، جهاد در راه خداوندِ عزوجل که طاعت‌اش موجب قربت است و بشکر اندرش مزيد نعمت، والاست و کسی که به این مقام نائل می‌شود شیعه واقعی حسین بین علی(ع) است؛ حسینی که یک شخصیت حماسی است اما حماسه انسانیت و حماسه بشریت نه حماسه قومیت( حماسه حسینی - ص ۱۷).

شهید سپهبد سردار پُرافتخار امت اسلام نمونه عینی «شیعۀ واقعی»ِ حسین بن علی(ع) است؛ همو که در وصیتنامۀ سیاسی - الهی‌اش، «گوهر اشک» بر حسینِ فاطمه(س) را یک «ذخیره ارزشمند» برای دنیای باقی و ایران را قرارگاه حسین بن علی(ع) نامیده است.

 

در بخشی از این وصیت‌نامه می‌خوانیم:

خواهران و برادران مجاهدم در این عالم،‌ ای کسانی که سر‌های خود را برای خداوند عاریه داده‌اید و جان‌ها را بر کف دست گرفته و در بازار عشق‌بازی به سوق فروش آمده‌اید، عنایت کنید: جمهوری اسلامی، مرکز اسلام و تشیّع است.
 

امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است

امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حَرَم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی (ص).
 

برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل و منصوب شرعی و فقهی به معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد و اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما که به عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمۀ رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت‌الله‌الحرام و مدینه حرم رسول‌الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

منبع: جام جم آنلاین