کد خبر: 191407

رشد ۸۰ درصدی سفر‌های غیرضرور در ایام تعطیل

رشد ۸۰ درصدی سفر‌ها و آمار جا به جایی‌ ها، خبر از افزایش سفرهای غیر ضرور در این روزها می دهد!
اتاق خبر 24

این روزها با توجه به تعطیلات پیش رو برای ایام عزاداری محرم شاهد استقبال بسیار زیاد مسافران از سفرهای برون شهری هستیم به طوری که آمارها و ارزیابی های صورت گرفته حاکی از آن است که بیش از ۴۰ درصد از وسایل حمل و نقل عمومی در بخش های مختلف ریلی، هوایی و جاده ای با تکمیل ظرفیت مسافران را جابه جا می کنند!

موضوعی که موجب نگرانی مسئولان حوزه سلامت شده است، چرا که آنان با توجه به انجام این سفرها، شکل گیری موج سوم شیوع کرونا را پیش بینی می کنند. ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین وزارت بهداشت همواره تاکید کرده‌اند که مسافران از تردد و سفرهای غیر ضروری در تعطیلات پیش رو به شدت پرهیز کنند اما متاسفانه تصاویر و دوربین های جاده ای از بی توجهی ها به این هشدارها خبر می دهند. در مسیرهای مختلف ترافیک‌های سنگین ایجاد شده است که رکورد دار این ترافیک همچنان مسیرهای شمال کشور هستند.

از ابتدای این هفته همواره دستگاه های مختلف به ویژه وزارت بهداشت اعلام کرده‌اند که مردم از انجام سفرهای غیرضروری جلوگیری کنند چرا که عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی باعث تشدید انتقال ویروس کرونا خواهد شد.

این در حالی است که کادر درمان در بسیاری از شهرها خسته شده‌اند و مردم باید در این روزها بیشتر به فکر آنان باشند اما  آمارها و ارزیابی های صورت گرفته حاکی از آن است که استقبال مسافران علاوه بر استفاده از خودروهای شخصی در بخش های مختلف جاده‌ای و هوایی هم بیشتر شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا