کد خبر: 191406

خاموشی برخی از نقاط پایتخت پاتوق اوباش و خفتگیر‌ها

برخی نقاط پایتخت به دلیل نبود نور کافی و تاریکی مطلق، به پاتوقی برای کمین اوباش جهت خفتگیری از بانوان تبدیل شده است.
اتاق خبر 24

 زورگیری و مزاحمت‌های نوامیس برای برخی از بانوان به کابوسی تبدیل شده که حتی یک مرد هم در برخی از اماکن پایتخت جرات تردد در سیاهی شب از آن را ندارد چه برسد به زنان اهالی آن محل‌ها که برای رفتن به منازلشان باید از این معابر تردد کنند.

بسیاری از بانوان پایتخت با چالش عبور از کوچه‌های محله‌هایشان مواجهه هستند، کوچه‌هایی که هم تاریک هستند و هم خوف انگیز.

از طرفی عده‌ای اوباش نیز از این فضا و بستر استفاده کردند و با پاتوق کردن این معابر برای خود در کمین طعمه‌هایشان برای زورگیری هستند و زمانی که فرد موردنظرشان به محل می‌رسد ناگهان مقابل چشمانش ظاهر می‌شوند و پس از آزار و اذیت آن‌ها هر چه که دارند و ندارند غارت می‌کنند.

بسیاری نیز در این درگیری‌ها مقاومت می‌کنند و زمانی که زورگیر مقاومت افراد را می‌بیند اقدام به استفاده از چاقو و قمه کرده و با تهدید افراد اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌کند و در بسیاری از مواقع نیز ضرباتی را برای نمایش قدرتشان به شهروند بی دفاع وارد می‌کنند.

این‌ نقاط تاریک صرفا در مناطق جنوب شهر تهران نیست و محله‌هایی مانند فرحزاد، کوهسار، تجریش، سعادت آباد، دربند، ونک، پیروزی، نیروی هوایی، تهرانپارس و دیگر محله‌های پایتخت با تاریکی مطلق معابر مواجه هستند.

نیروی انتظامی تا حدودی با راه اندازی گشت‌های خودرویی و موتوری خود باعث برقراری امنیت در معابر شده است، اما این به تنهایی کافی نیست و باید فکری برای خاموشی محلات شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم