کد خبر: 191400

ترافیک سنگین در همه جاده‌های تهران-شمال

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت 12 امروز تا ساعت 2 بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال ممنوع است.
اتاق خبر 24

ایمان محرابی در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ کسب شده از سامانه‌های ترددشمار برخط و دوربین‌های نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* ترافیک سنگین در همه محورهای تهران-شمال

وی اظهار کرد: در حال حاضر دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس حدفاصل دوراهی شهرستانک تا نسا، محدوده کندوان، حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و محدوده مجلار نشان می‌دهد.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بروز ترافیک سنگین در آزادراه تهران - شمال حدفاصل تونل شماره 18 تا انتهای آزادراه، از ترافیک سنگین در محور هراز (جنوب به شمال) محدوده های پلور‌، آب اسک‌، حدفاصل وانا تا بایجان و محدوده سه راهی چلاو خبر داد.

محرابی‌نیا همچنین از بروز ترافیک سنگین در محور فیروزکوه مسیر جنوب به شمال محدوده شهر دماوند و در آزادراه قزوین - رشت حدفاصل منجیل تا رودبار خبر داد.

وی اظهار کرد: در محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

* ترافیک سنگین در آزادراه کرج - قزوین

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بروز ترافیک سنگین در آزادراه کرج - قزوین حدفاصل پل فردیس تا گلدشت، از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس خبر داد.

* محدودیت ترافیکی جاده‌های منتهی به شمال تا روز سه‌شنبه 11 شهریور

محرابی‌نیا گفت: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت 12 امروز تا ساعت 2 بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال  ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد وسایل نقلیه از ساعت 15 امروز تا ساعت 2 بامداد روز بعد از کرج (دوراهی شهرستانک) و آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

وی افزود: تردد وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز جمعه مورخ 99/06/07 از مرزن‌آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال ممنوع است با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 روز جمعه مورخ 99/06/07 از کرج (دوراهی شهرستانک) و آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز شنبه مورخ 99/06/08 از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 روز شنبه مورخ 99/06/08 از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال به صورت یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا اظهار کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ‌های 99/06/09 و 99/06/10 تا ساعت 2 بامداد روز های بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ های 99/06/09 و 99/06/10 تا ساعت 2 بامداد روز های بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال به صورت یک طرفه خواهد بود.

وی اضافه کرد: در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

* محدودیت تردد کامیون در کندوان و هراز

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در ‌محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون‌ کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع  است.

محرابی‌نیا تصریح کرد: تردد‌ کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 امروز و روزهای جمعه، شنبه ، یکشنبه و دوشنبه پیش‌ِ رو تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد در محور هراز ممنوع است.

وی گفت: در محور تهران-فیروزکوه-قائم شهر و سمنان-قائم شهر، تردد انواع تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 روز یکشنبه 9 شهریور از مسیر شمال به جنوب ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: البته در صورت افزایش یا کاهش حجم تردد و به منظور تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه تمدید و یا لغو محدودیت‌ها در محورهای فوق توسط ماموران پلیس راه در محل اعمال می‌شود.

* ممنوعیت تردد موتورسیکلت در جاده‌های تهران-شمال

محرابی‌نیا تصریح کرد: تردد موتور سیکلت تا ساعت 6 روز سه شنبه مورخ 11 شهریور در محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران– سمنان– مشهد و بالعکس ممنوع است.

* ممنوعیت تردد در جاده سلفچگان-قم و محور آستارا-اردبیل

وی اظهار داشت: در محور آستارا-اردبیل و بالعکس تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 روزهای پنجشنبه و یکشنبه پیشِ رو ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در محور قدیم رشت-قزوین و بالعکس تردد انواع تریلرها و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 7 تا 24 روزهای پنجشنبه و یکشنبه پیش‌ِ رو ممنوع است.

منبع: خبرگزاری ایرنا