کد خبر: 191398

ترامپ سیاست خارجی آمریکا را به طور کامل نابود کرد

دونالد ترامپ در مواجهه با مهم‌ترین تهدیدات جهانی ناموفق بوده و حتی پس از سه سال و نیم زمامداری عملاً فاقد هرگونه سیاست خارجی است.
اتاق خبر 24

 نشریه آمریکایی فارین پالیسی در یادداشتی به قلم وندی شرمن قائم‌مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا و سرپرست اصلی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این کشور در مذاکرات با ایران و در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد از سیاست خارجی «دونالد ترامپ»، انتقاد کرد و نوشت: عدم واکنش جدی آمریکا نسبت به افشاگری‌ها مبنی بر اینکه روسیه به طالبان پول داده تا نیروهای آمریکایی را بکشند، نقطه تاریک دیگری در سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکاست ــ یا به عبارت دقیق‌تر، نشانه عدم وجود یک سیاست خارجی است. با داغ‌تر شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری، جدیدترین ناکامی ترامپ باید یادآور این نکته نزد رأی‌دهندگان آمریکایی باشد که دولت وی در مواجهه با مهم‌ترین تهدیدات جهانی ــ از جمله همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، روسیه، چین، ایران، و کره شمالی ــ ناموفق بوده است. همه اینها و دیگر ناکامی‌ها در حوزه سیاست خارجی باید همانند مسئله فروپاشی سیاست داخلی در کانون بحث و گفتگوها قرار گیرند.


مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این گزارش، صرفاً جهت تحلیل و بررسی رویکردها و دیدگاه‌های اندیشکده‌های غربی منتشر شده است و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید مشرق نیست.


سیاست خارجی ترامپ ترکیبی از مجموعه پیام‌های توییتری بی‌هدف

جدیدترین ناکامی ترامپ باید یادآور این نکته به رأی‌دهندگان آمریکایی باشد که دولت وی در مواجهه با مهم‌ترین تهدیدات جهانی ناموفق بوده است. از زمان افشاگری در خصوص دست‌ودلبازی‌های روسیه ماه‌ها گذشته است و از زمان علنی شدن آن نیز هفته‌ها می‌گذرد، اما ترامپ هنوز هیچ اقدامی صورت نداده و با سربازان یا خانواده‌های آنها نیز ابراز همدردی نکرده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما