کد خبر: 191396

صادرات نفت عراق کاهش یافت

صادرات عراق از میادین جنوبی این کشور تا بیست و پنجم ماه اوت تا ۲.۶۳ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. عراق در ماه جولای ۷۳ درصد به قرارداد کاهش تولید پایبند بود ولی این رقم در ماه اوت به ۱۰۶ درصد رسیده است.
اتاق خبر 24

صادرات نفت خام عراق در ماه اوت کاهش یافته که نشان می‌دهد دومین تولیدکننده بزرگ اوپک قصد دارد به تعهد خود در قبال قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس عمل کند.

 آمار موسسه پترو لجستیک و اطلاعات رفینییو ایکون که رفت و آمد نفتکشها را ردیابی می کنند، نشان می دهد صادرات عراق از میادین جنوبی این کشور تا بیست و پنجم ماه اوت تا 2.63 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. این رقم 40 هزار بشکه در روز از آمار رسمی صادرات عراق از این بنادر در ماه جولای کمتر است. صادرات این کشور در ماه جولای برابر با 2.67 میلیون بشکه در روز بود.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش طی ائتلافی با عنوان اوپک پلاس، از اول ماه اوت به دنبال  افزایش نسبی تقاضای جهانی نفت، مقدار کاهش تولید خود را کم کرده اند.

 عراق که در ماه‌های گذشته چندان به قرارداد کاهش تولید پایبند نبود، سعی می کند تولید خود را بیش از پیش پایین بیاورد.

 عراق در هفتم ماه اوت اعلام کرد 400 هزار بشکه دیگر در ماه‌های اوت و سپتامبر از تولید خود کم می کند تا جبران مازاد تولید آن در سه ماه گذشته شود.

 جنوب عراق اصلی‌ترین پایانه نفت خام این کشور است. صادرات نفت عراق از میادین شمالی در ماه اوت کاهش یافته و به حدود 400 هزار بشکه در روز رسیده است.

کل صادرات عراق تا بیست و پنجم ماه اوت 80 هزار بشکه در روز کاهش یافته است. عراق در ماه جولای 73 درصد به قرارداد کاهش تولید پایبند بود. محاسبات رویترز نشان می دهد تعهد این کشور در ماه اوت به 106 درصد رسیده است.

منبع: جام جم آنلاین