کد خبر: 19136
افخم:

آزمایش موشکی ایران به هیچ وجه نقض برجام نیست/ توانمندی دفاعی ایران مستقل از برجام

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه آزمایش موشکی ایران به هیچ وجه نقض برجام نیست، تصریح کرد: توانمندی دفاعی ایران موضوعی کاملا مستقل از مفاد برجام است.
اتاق خبر 24

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره برخی مطالب منتشر شده در برخی رسانه‌های خارجی در خصوص آزمایش موشک بالستیک عماد و گمانه زنی مبنی بر نقض برجام تصریح کرد: آزمایش موشکی ایران به هیچ وجه نقض برجام نیست و در برجام هیچ اشاره‌ای به توان دفاعی ایران و از جمله بحث موشک نشده و ارتباط آزمایش موشکی ایران با برجام کاملا نادرست و شبهه افکنی است. 

مرضیه افخم اضافه کرد: توانمندی دفاعی ایران موضوعی کاملا مستقل از مفاد برجام بوده و قطعنامه 2231 هم موشک‌هایی که برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند را مد نظر دارد که موشک‌های بالستیک ایران اصولا با این هدف طراحی نشده و بنابراین خارج از حیطه یا صلاحیت قطعنامه شورای امنیت و پیوست‌های آن قرار دارند. 

وی تاکید کرد: همانگونه که در بیانیه جمهوری اسلامی ایران در پی صدور قطعنامه ٢٢٣١ تاکید شده است جمهوری اسلامی ایران به تدابیر لازم برای تقویت توانمندی‌های دفاعی خود به منظور حراست از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی خود در مقابله با هرگونه تجاوز و همچنین مقابله با تهدید تروریسم در منطقه ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری فارس