کد خبر: 191351

دلفین ها در آب به بچه های خود شیر میدهند

دلفین ها به هنگام تولد بچه های خود، آن ها را در داخل آب شیر می دهند،دلفین‌ها موجودات اجتماعی هستند که به صورت گروهی و جمعی با یکدیگر زندگی می‌کنند.
اتاق خبر 24

 دلفین از جمله پستاندار دریایی است که برخلاف تصور عامه این جانور با وجود اینکه در دریا زندگی می‌کند دارای شش است و آبشش ندارد، به همین دلیل است که برای تنفس به سطح آب می‌آیند.

دلفین‌ها از پستانداران دریایی دارای دندان هستند که شباهت زیادی با نهنگ‌ها دارند،دلفین ها به هنگام تولد بچه های خود، آن ها را در داخل آب شیر می دهند،دلفین‌ها موجودات اجتماعی هستند که به صورت گروهی و جمعی با یکدیگر زندگی می‌کنند.

دلفین‌ها به دلیل شنوایی بسیار قوی که دارند، طعمه شان را به سرعت در داخل دریا پیدا می‌کنند؛ تغذیه آن‌ها معمولا از ماهی‌های دریاست و دشمن اصلی این جانوران نهنگ‌ها هستند که آن‌ها را برای تغذیه شکار می‌کنند.

دلفین‌ها به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند که گروه اول در اقیانوس‌ها و گروه دوم در رودخانه‌ها زندگی می‌کنند، در ایران دلفین‌ها در دریا‌های جنوب کشور و هرمزگان دیده می‌شوند، جالب است بدانید که دلفین‌هایی که در دریا زندگی می‌کنند به صورت جمعی در گروه‌های ۵۰ تایی و دلفین‌های رودخانه در گروه‌های ۱۰ تایی زندگی می‌کنند.

دلفین‌ها حس همبستگی اجتماعی قوی‌ای دارند و در کنار دیگر اعضای گروه که زخمی یا بیمار شده‌اند می‌مانند و حتی آن‌ها را به سطح آب می‌رسانند تا نفس بکشند. این نوع‌دوستی منحصر به نژاد خودشان نیست و به دیگر جانوران دریایی نیز کمک می‌رسانند، همچنین بعضی از دلفین‌ها با حلقه زدن به دور شناگران، آن‌ها را از حمله کوسه‌ها در امان نگه می‌دارند.

دلفین‌ها معمولا بیشتر از ۱۸ سال عمر می‌کنند و جالب است بدانید که دلفین ماده در طول عمر خود در هر بار زایمان تنها یک فرزند به دنیا آورد. آن‌ها به شدت علاقه به بازی و جنب و جوش در آب را دارند، دلفین‌ها به صورت دست جمعی به همراه یک دیگر در اقیانوس‌ها شنا می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایلنا