کد خبر: 191335

مبادلات اقتصادی‌مان را با کشورهای تحریم شده تقویت کنیم

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید مبادلات اقتصادی خود را با کشورهایی که مورد تحریم قرار گرفته‌اند، افزایش دهیم که این مسئله راهکار مناسبی برای دور زدن تحریم‌ها است.
اتاق خبر 24

محمدحسن آصفری ، با تأکید بر ضرورت اتخاذ راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌ها، گفت: کشورهایی در سطح جهان وجود دارند که مانند ایران مورد تحریم آمریکا و کشورهای غربی قرار گرفته‌اند و ما باید با این کشورها متحد شویم.

وی بیان کرد: اگر ما بتوانیم یک مجموعه متحد و منسجمی را با کشورهایی که مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، شکل دهیم قطعاً می‌تواند در برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تأثیرگذار باشد و راهکار بسیار خوبی برای مبادلات اقتصادی کشورمان است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما باید مبادلات اقتصادی خود را با کشورهایی که مورد تحریم غرب قرار گرفته‌اند، تقویت کنیم و تشکیل باشگاه تحریمی‌ها و ارتباط با این کشورها، راهکار مناسبی برای دور زدن تحریم‌ها است.

آصفری ادامه داد: باید ارتباط اقتصادی ما با کشورهای تحریمی افزایش یابد و در این ارتباط اقتصادی باید دلار حذف و از واحد پولی مشترک استفاده شود که قطعاً این راهکار می‌تواند جایگزینی برای سوئیفت و دور زدن تحریم‌ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تشکیل باشگاه تحریمی‌ها می‌تواند باعث شود کالاهایی را که آمریکا و کشورهای غربی تحریم کرده‌اند، از طریق ارتباط با کشورهای تحریمی به دست آوریم و قطعاً این اتحاد می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای مقابله با تحریم‌ها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر