کد خبر: 191322

۲ هزارتن زباله پشت سدهای تهران

متاسفانه هرساله در فصل تابستان حجم ورودی گردشگران و مسافران به اطراف سه سد بزرگ تهران منجربه افزایش زباله در این منطقه می شود.
اتاق خبر 24

متاسفانه امروزه چندین برابر زباله های تولید شده در کشور را زباله های تر فراگرفته است به طوری که آمارها نشان دهنده این است که برخی از  زباله ها می توانند در صورت عدم جمع آوری وارد آب های دریاچه ها و یا حتی سد ها شود.

طبق مشاهدات انجام شده در فصل تابستان بیشترین زباله ها روی سده های اصلی بخصوص استان تهران شناور است.

طبق برآورد‌های انجام شده این حجم بزرگ زباله سال‌های گذشته در سطح آب دریاچه لتیان وجود نداشت. به گفته شاهدان، زباله‌های شناور روی دریاچه سد لتیان تنها بخشی از انبوه زباله‌های موجود در این منبع آب شرب تهران است و زباله‌های سنگین‌تر زیر آب رفته و قابل دیدن نیستند.

متاسفانه هرساله با فرارسیدن فصل تابستان حجم ورودی گردشگران و مسافران اطراف سه سد بزرگ تهران افزایش می‌باید که با بی توجهی به نکات بهداشتی زبال‌های خود را یا در طبیعت و یا در رودخانه‌های مجاور سد‌ها رها می‌کنند.

بطری های آب بیشترین حجم زباله در سدها!

براساس این گزارش، سید حسن رضوی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تمامی سد‌های تهران در نقاطی هستند که در حاشیه رودخانه هایشان ییلاق نشینی اتفاق افتاده در چند سال گذشته باتوجه به روز‌های تعطیل برای اتراق کنار رودخانه متاسفانه نکات بهداشتی را کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

رضوی بیان کرد: این اتفاق باعث شده است که در پنج سد استان تهران بخصوص در ۳ سد ماملو، لیتیان و امیرکبیر میانگین هزار و ۵۰۰ تن زباله وارد سد‌ها می‌شود که قالب این زباله‌ها بطری‌های آب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا