کد خبر: 191292

سر و سامان دستفروشان با سامان بازار؟

بسیاری از مشاغل پایتخت مانند دستفروشان با شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند و به دنبال آن مسئولان شهری برای ساماندهی این مشاغل تصمیمات مختلفی گرفتند.
اتاق خبر 24

نزدیک به هفت ماهی است که کشورمان با ویروس منحوس کرونا درگیر است، در این میان "دستفروشان" هم جزء مشاغلی هستند که در این ایام کرونایی با شرایط سخت مواجه شدند، دستفروشانی که طی این هفت ماه به لحاظ تصمیمات مدیران شهری دستخوش اتفاقات زیادی شدند.

عضو شورای شهر: شهرداری به دستفروشان بی توجه است

بشیر حجت نظری عضو شورای شهر تهران در ۱۹ مرداد ماه در جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: نظر به اینکه شعار «تهران شهری برای همه» در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد، قاعدتا سیاست شهرداری در خصوص دستفروشان نیز باید در راستای این شعار و مبتنی بر مصوبه «ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون» باشد.

او تصریح کرد: مدتی است که اقداماتی در شهرداری‌های مناطق صورت می‌پذیرد که مغایر با این رویکرد هستند.

حجت نظری ادامه داد: به تازگی در خیابان ولیعصر (عج) از سه راه جمهوری تا خیابان فاطمی، طرحی تحت عنوان ساماندهی دستفروشان (به استناد بنر‌های نصب شده در محل) اجرا شده است که کوچکترین نشانی از ساماندهی در آن دیده نمی‌شود و آنچه که در عمل انجام شده جمع‌آوری دستفروشان است، چرا که هیچ گزینه و جایگزینی برای جلوگیری از حضور دستفروشان در معابر پیش بینی نشده است.

نژاد بهرام: برخی از مدیران شهرداری در برخورد با دستفروشان ضعیف عمل می‌کنند

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: از طرفی ممکن است برخی از مدیران شهری با این توجیه که این اقدامات به دلیل شیوع کرونا و جلوگیری از گسترش آن انجام می‌شود، اقدام به جمع آوری دستفروشان کنند که باز هم چندان قابل قبول نیست و اگر هم فرض را بر صحت آن بدانیم، چرا هیچ بسته یا طرح حمایتی پیش بینی نشده است؟

او با بیان اینکه آنچه که دستفروشان به آن باور دارند این است که احتمالا شیوع کرونا و ساماندهی دستفروشان تبدیل به اسم رمزی جدید برای برخورد با آنان شده و این اصلا برای شهر و مدیریت شهری که شعار «تهران شهری برای همه» سر می‌دهد، زیبنده نیست.

زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهرانمعتقد است که متأسفانه برخی از مدیران شهرداری در برخورد با دستفروشان و بساط گستران ضعیف عمل می‌کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم