کد خبر: 191286

کاهش تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک

تولید کنندگان آمریکا قبل از رسیدن طوفان‌های گرمسیری لائورا و مارکو، ۲۴۰۷۸۵ بشکه در روز از تولید نفت و ۱۱۹ میلیون فوت مکعب در روز تولید گاز طبیعی خود را تا روز شنبه متوقف کردند.
اتاق خبر 24

 اطلاعات دولتی آمریکا نشان می‌دهد تولید کنندگان نفت در روز شنبه 13 درصد از تولید نفت خود را قبل از رسیدن طوفان‌های گرمسیری لائورا و مارکو متوقف کرده اند. پیش بینی می شود این طوفان ها طی روزهای آینده خلیج مکزیک را در بر بگیرند.

 طوفان های مارکو و لائورا در اواسط هفته تبدیل به تندبادهایی می‌شوند که بارش زیادی در طول گالف کوست مرکزی به دنبال خواهند داشت. همزمان شدن دو طوفان بزرگ در این خلیج بسیار نادر است و باعث نگرانی جوامع ساحلی شده است. هواشناسان پیش بینی می کنند هر کدام از این طوفان ها به یک تندباد بزرگ تبدیل شود و منطقه وسیعی از گالف کوست را در بر بگیرد.

شرکتهای نفت مورفی اویل و بی اچ پی در روز شنبه برخی از کارکنان خود را تخلیه کردند و شرکت رویال داچ شل تولید نفت و گاز در اکثر عملیات های دریایی خود را متوقف کرده است. شرکت مورفی قصد دارد تولید خود را کاهش دهد.

شرکتهای بریتیش پترولیوم و چورون توقف تولید را از روز جمعه آغاز کردند. اکسیدنتال پترولیوم، سومین تولیدکننده بزرگ خلیج مکزیک اعلام کرد در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از خسارات مربوط به طوفان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا