کد خبر: 191278

وضعیت ظرفیت پهنای باند شبکه ملی برای مراسم محرم

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت زیرساخت از ارائه ۲ هزار مودم و سیم کارت رایگان به هئیت های عزاداری محرم برای برگزاری آنلاین این مراسم خبر داد و گفت: ظرفیت پهنای باند برای برگزاری مراسم مناسب است.
اتاق خبر 24

سجاد بنابی  در مورد آمادگی شبکه ارتباطی کشور برای برگزاری مراسم آنلاین عزاداری محرم ۹۹ و نیز دستور رئیس جمهور مبنی بر تقویت‌ زیرساخت‌های فضای مجازی در این ایام گفت: ما در موضوع پخش مراسم های مذهبی در کشور با توجه به آنکه ترافیک این مراسم داخل کشور و روی شبکه ملی اطلاعات است، مشکل پهنای باند نداریم و کاملا آماده ارائه خدمات در این ایام هستیم.

وی ادامه داد: تقریبا چیزی در حدود ۳ برابر پیک مصرف فعلی، در شبکه ملی اطلاعات ظرفیت خالی پهنای باند وجود دارد و امکان در اختیار قرار دادن این ظرفیت را به متقاضیان داریم. به جرات می توان گفت که به هر میزان که کاربران در لایه هسته شبکه ملی اطلاعات پهنای باند مصرف کنند، مشکلی از نظر ظرفیت وجود نخواهد داشت.

بنابی گفت: در همین حال طی هماهنگی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اپراتورهای اینترنت ثابت و موبایل داشته است، این اپراتورها نیز آماده ارائه خدمات مربوطه به کاربران در لایه دسترسی شبکه ملی اطلاعات هستند.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص رایگان شدن پهنای باند مربوط به هیئت های عزاداری ماه محرم ۹۹ اظهار داشت: در بحث مصرف کننده، ما پهنای باند مصرفی را در سیستم هایی مانند «هیئت آنلاین» و سیستم «تکیه» متعلق به مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی رایگان کردیم.

وی افزود: البته در مورد پلتفرم «تکیه» بیشتر بحث تولید محتوا مطرح است و هیئت ها می توانند برای پخش محتوای مراسم خود به جای چندین بار ضبط، از سرویس چندپخشی پلتفرم تکیه استفاده کنند. در این صورت پهنای باند کاربران برای استفاده از این پلتفرم رایگان می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا