کد خبر: 191267

ذخیره چهار ماهه شیر خشک‌های رژیمی

رئیس اداره شیر خشک و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه تامین و توزیع شیرخشک های رژیمی، گفت: با توجه به مشکلات تخصیص ارز و شیوع کرونا، حمل‌ونقل زمینی این فرآورده‌ها با مشکل روبه‌رو شده بود که به‌محض اعلام شرکت‌های واردکننده، از طریق امور بین‌الملل و وزارت امور خارجه برای حل مشکل اقدام شد.
اتاق خبر 24

دکتر بهادر صیدی محمدیان درباره وضعیت تامین شیر خشک‌های رژیمی، گفت: از سال ۱۳۹۳ اداره کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو نسبت به طراحی اولین سامانه جامع برنامه‌ریزی تامین تا تحویل فرآورده‌های سلامت ویژه مانند شیرخشک های رژیمی اقدام کرده است. بر این اساس اطلاعات تمام بیماران متابولیک و آلرژیک در این سامانه ثبت‌شده است. فرآیند کار به این صورت است که ابتدا اطلاعات بیمار در سامانه ثبت می‌شود و پس از دریافت کد رهگیری، پرونده الکترونیک برای بیمار تشکیل می‌شود و پزشک موردنظر را که شامل فوق تخصص‌ بیماری‌های کودکان و اساتید دانشگاه‌ها که مرتبط با بیماری‌ها هستند  و در سامانه ثبت‌نام‌شده اند، انتخاب می‌کند.

وی افزود: سپس پزشک با مشاهده کارتابل الکترونیک خود اقدام به بررسی و صدور نسخه الکترونیک می‌کند. پس از صدور نسخه الکترونیک، کد نسخه الکترونیک برای سرپرست بیمار ارسال می‌شود و درصورتی‌که فرآورده تجویزی در فهرست فرآورده‌های پستی باشد ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت به درب منزل بیمار ارسال می‌شود. در عین حال اگر بیمار در فهرست بیماران دارای سابقه حساسیت قرار داشته باشد، باید ابتدا به داروخانه‌های منتخب مراجعه کند و با ارائه کد نسخه الکترونیک به داروخانه، شیرخشک رژیمی را دریافت می‌کند.

منبع: جام جم آنلاین