کد خبر: 191258

دلار به آخر خط رسیده است

یک کارشناس اعلام کرد: دلار به پایان خط رسیده و کشورها این ارز را کنار می‌گذارند با فروپاشی آن بازی با دلار آمریکا هم تمام خواهد شد و اقتصاد این کشور به شدت تضعیف می‌شود.
اتاق خبر 24

یک کارشناس مالی معتقد است که حجم چاپ پول در ایالات متحده آمریکا به رقم بی‌سابقه‌ای رسیده و پیش بینی می‌شود کسری بودجه فراتر از پیش بینی‌ها باشد و دولت آمریکا هزینه‌های زیادی را بسیار بیشتر از گذشته متحمل می شود.

پتر شف، رئیس سرمایه گذاری پاسیفیک، اعلام کرد: بیش از 60 سنت از هر دلار  را دولت آمریکا چاپ می‌کند. بنابراین فدرال رزرو آمریکا پول بیشتری را برای دولت این کشور چاپ می‌کند که رقم آن بسیار فراتر از حجم مالیاتی است که این کشور جمع‌آوری می‌کند. 

 اقتصاد این کشور تضعیف شده و ضعیف‌تر از همیشه است و حباب در اقتصاد این کشور بیش از هر زمانی وجود دارد و به این دلیل است که اقتصاد این کشور خیلی سریع در نتیجه شیوع بیماری کووید 19 و انجام قرنطینه خانگی تضعیف شد. آغاز کاهش رشد اقتصادی این کشور از 4 ماهه سوم 2018 آغاز شد و اثر دلار در اقتصاد این کشور تقریبا خنثی شد.

پتر تاکید می‌کند که هر آن چیزی که دولت آمریکا پس از بحران مالی 2008 انجام داد کاملا اشتباه بوده است؛ همه سیاست‌های مالی این کشور در حقیقت اشتباه بود و حتی سیاست‌های مالی هم مسیر غلطی را پیموده است و پیامد این اشتباهات این بوده که اکنون نمی‌توانیم این بحران‌ها را پوشش بدهیم. در حقیقت ریشه این اشتباهات از سوی فدرال رزرو و دولت آمریکاست.

این گزارش می‌نویسد؛ آمریکا در آستانه تجربه تورم بی سابقه است. هزینه زندگی در این کشور سرسام آور خواهد شد و این اتفاق خیلی سریع خواهد بود و همین مسئله مردم را تحت فشار قرار می‌دهد. 

منبع: خبرآنلاین