کد خبر: 191212

قیمت طلا و دلار در ماه محرم؛ بورس هفته آتی سبز می شود؟

در چهارمین هفته مرداد ۹۹ تلاطم قیمتی را در بازار‌های مالی مشاهده نکرده ایم، اما به طور کلی روند بازار سیر نزولی داشت و از میزان نوسان کمی برخوردار بود.
اتاق خبر 24

خرین هفته مرداد ۹۹ با نوسان  قیمت  سکه و ارز شروع شد به طوری که در ابتدای هفته شاهد کاهش نرخ سکه و ارز بوده ایم اما در اواسط هفته قیمت ها روند صعودی به خود گرفت که این افزایش ماندگار نبود و با کاهش قیمت در پایان هفته به کار خود پایان داد البته  بازار سرمایه نیز همچنان روند نزولی هفته گذشته را پیش گرفته بود که در برخی از ایام  و در ساعاتی محدود شاهد افزایش شاخص کل بوده ایم اما به طور میانگین میزان کاهش شاخص  بیشتر از رشد کوتاه مدت آن بود. 

هفته ای پر از نوسان برای نرخ دلار و یورو 

درچهارمین  هفته مرداد ۹۹ دلار و یورو شاهد نوسان قیمتی زیادی بودند، اما میزان این نوسان ها چشمگیر نبود به طوری که در اولین روز هفته دلار و یورو به ترتیب به مبلغ ۲۲ هزار و ۵۰ تومان و ۲۶ هزار تومان بود که در روز‌های بعد روند قیمت افزایش یافت  و در چهارمین روز هفته  دلار با افزایش ۵۰۰ تومانی به نرخ ۲۲ هزار ۵۵۰ تومان رسید و یورو نیز ۷۵۰ تومان گران شد.

روند افزایش قیمت ارز پایدار نماند و  در روز‌های پایانی هفته  روند نزولی قیمت دلار و یورو از سر گرفته شد و در پنجشنبه (۳۰ مرداد ۹۹) دلار با کاهش ۱۵۰ تومان به قیمت ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید ویورو نیز ۱۵۰ تومان ارزان شد که  به مبلغ ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد.

سکه به کانال ۱۱ میلیون تومان نزدیک شد 

هر قطعه سکه طرح جدید در اولین روز هفته با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۵۰ تومان به فروش رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با نرخ  یک میلیون و ۲۶ هزار تومان خرید و فروش شد که با افزایش حدود ۳۰۰ هزار تومانی در روز دوشنبه (۲۷ مرداد ۹۹) به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید.

در آخرین روز هفته سکه با کاهش ۱۲۰ هزار تومانی  به  قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز  به مبلغ یک  میلیون و ۴۹ هزار تومان فروخته شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا